Majówkowy Maraton Czytelniczy

Jarosław Grzędowicz Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jarosław Grzędowicz Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Jarosław Grzędowicz jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców fantastyki literackiej, a także redaktorem oraz tłumaczem komiksów. Przez kilka lat (1993-2001) był także redaktorem naczelnym czasopisma “Fenix”, które założył w 1990 roku wraz z Rafałem A. Ziemkiewiczem, Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim oraz Dariuszem Zientalakiem. Dzieła Grzędowicza wydawane są nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów - popularność przyniosła mu zwłaszcza seria powieści “Pan Lodowego Ogrodu”. Grzędowicz był także felietonistą w “Gazecie Polskiej”, a jego opowiadania ukazywały się na łamach “Feniksa”, “Nowej Fantastyki” oraz licznych antologii science fiction. Jego drugą żoną była Maja Lidia Kossakowska, także twórczyni fantastyki, która zginęła tragicznie w pożarze domku letniskowego w nocy z 22 na 23 maja 2022 roku.

Jarosław Grzędowicz - “Pan Lodowego Ogrodu”

Jarosław Grzędowicz debiutował literacko w roku 1982, gdy w tygodniku “Odgłosy” ukazało się jego opowiadanie “Azyl dla starych pilotów”. Od tej chwili stworzył kilkadziesiąt opowiadań oraz wydał kilka książek. W roku 2003 ukazał się znany zbiór opowiadań grozy autorstwa Jarosława Grzędowicza, zatytułowany “Księga jesiennych demonów”, czytelnikom jednak pisarz najbardziej znany jest jako twórca serii “Pan Lodowego Ogrodu”. Wydawane kolejno w latach 2005, 2007, 2009 oraz 2012 tomy opowiadają historię Vuko Drakkinena, który ma znaleźć oraz przyprowadzić na ziemię naukowców zaginionych w Midgaardzie, obcej planecie pełnej magii i istot zupełnie ludziom nieznanych. By upodobnić się do tamtejszych mieszkańców, Vuko przechodzi operację oczu oraz przybiera tamtejsze imię Ulf Nitj’sefni. Gdy wyposażony w zdobycze najnowszej technologii Vuko po wielu perypetiach dociera do naukowców, ci wcale nie oczekują ratunku i nie zamierzają nigdzie wracać. Okazuje się, że część z nich zginęła, a pozostała przy życiu czwórka dzięki swojej wiedzy jest w Midgaardzie traktowana jak bogowie i stała się Czyniącymi - istotami, które są w stanie magicznie kształtować rzeczywistość wokół siebie. Naukowcy nie planują zrzeczenia się swojej ogromnej władzy - największymi przeciwnikami Vuko staje się dwoje z nich sięgających po najbardziej bezwzględne metody by zapanować nad światem. Obok losów Vuko Drakkinena toczy się także historia młodego księcia Tygrysiego Tronu, Filara, który pobiera nauki na dworze swojego ojca. W cesarstwie zbiera się jednak na burzę - klęska suszy powoduje, że powraca pradawna wiara w Podziemną Matkę, a ludzie zaczynają budować w miastach świątynie - Czerwone Wieże. Cesarz postanawia je zniszczyć, ale ponosi całkowitą klęskę i ginie wraz z prawie całą rodziną. Młody Filar jako jedyny wychodzi cało z opresji i ratuje się ucieczką. Towarzyszy mu zaufany i wprawny w sztukach walki Brus, a z czasem dołącza do nich coraz więcej ocalonych wygnańców. Filar podróżuje przez wiele różnych krain i mierzy się z licznymi przeciwnościami, by poznać i zrealizować swoje przeznaczenie. Vuko i Filar spotykają się w końcu w Lodowym Ogrodzie, gdzie ramię w ramię stają do walki. Pierwszy tom “Pana Lodowego Ogrodu” został wyróżniony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla za rok 2005 w kategorii “Powieść”. Grzędowicz zdobył także Śląkfę w kategorii “Twórca Roku 2005”, Sfinksa w kategorii “Polska powieść roku” oraz nagrodę redakcji “Fahrenheita” za “Dzieło Roku 2005”.

Książki Jarosława Grzędowicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele dzieł autorstwa Jarosława Grzędowicza - przede wszystkim cztery tomy jego cyklu “Pan Lodowego Ogrodu”, a także takie tytuły jak: “Azyl”, “Hel 3” czy “Popiół i kurz”. Te i inne polskie dzieła fantastyczne wydawane przez Wydawnictwo Fabryka Słów czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.