Jennifer Wright Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jennifer Wright Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Jennifer Wright to amerykańska autorka, dziennikarka i felietonistka “New York Post” i “New York Observe”. Swoje teksty publikuje także w takich magazynach jak “Cosmopolitan”, “Maxim” i “Glamour”. Była jedną z założycielek nieistniejącej już witryny TheGloss.com. Wright ukończyła St. John’s College w Annapolis, w stanie Maryland. Wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, takich jak Watch What happens Live i Mysteries at the Museum. W swoim dorobku literackim ma cztery powieści, z czego dwie z nich ukazały się w Polsce – nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w ramach serii ZROZUM. Mieszka w Nowym Jorku. Jej receptą na gorsze dni są gin, serial „Rockefeller Plaza 30” oraz biografie historyczne. Prywatnie jest żoną scenarzysty The Late Show With Stephen Colbert, Daniela Kibblesmitha. Para wzięła ślub w 2017 roku, w ukochanym mieście Wright – Nowym Jorku.

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” Jennifer Wright to, wydana w 2020 roku, książka popularnonaukowa pozwalająca spojrzeć czytelnikowi na najmroczniejsze chwile w historii. Autorka z humorem i lekkością opisuje najtragiczniejsze w skutkach zarazy i bohaterów, którzy stawiali im czoła. Pokazuje, że zabić może wszystko, łącznie z tańcem, brudnymi rękami czy seksem. W końcu ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi od stuleci! Od Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, po XX wieku człowiekowi zagrażały między innymi dżuma, gruźlica czy cholera.

I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii

Na początku 2021 roku swoją premierę w Polsce miała kolejna książka Jennifer Wright pt. „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii”, z której czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. jak nie ukrywać kochanek, czy lepiej jest zginąć od sztyletu, czy trucizny, a także jakie imprezy organizował papież Aleksander VI. Autorka opowiada historie najgorszych związków i rozstań, za bohaterów książki obierając tych, którzy naprawdę nie żyli ani długo, ani szczęśliwie.

Zapowiedź premiery nowej książki Jennifer Wright

Premiera najnowszej książki Jennifer Wright pod tytułem „She Kills Me: The True Stories of History's Deadliest Women” została zapowiedziana na wrzesień 2021 roku. Będzie to obszerny zbiór opowieści o kobietach, które dokonały morderstwa – z zemsty, miłości, strachu, konieczności czy dla przyjemności. A wszystko to pełne historycznych szczegółów.

Książki Jennifer Wright w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jennifer Wright – „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii” i „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” dostępne są w formie ebooka. Ponadto drugi z tytułów dostępny jest także w formie papierowej i audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.