Opis treści
Z tej książki dowiesz się, że zabić cię może:
• Taniec
• Brudne ręce
• Seks
• W zasadzie wszystko
W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu. Zatańczyli się na śmierć.
Od stuleci ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż po XX wiek dżuma, gruźlica, cholera i inne choroby próbowały zabić jak najwięcej osób.
„Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” pozwala spojrzeć nam na najmroczniejsze chwile w historii. Z lekkością i humorem poznać najtragiczniejsze zarazy oraz bohaterów, którzy z nimi walczyli.
Książki dobre nie tylko w teorii!
„Co nas (nie) zabije”, Jennifer Wright – jak czytać ebook?
Ebooka „Co nas (nie) zabije”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 15-08-2021
Czytelnik 15-08-2021
Rewelacyjna historyczna perspektywa, idealna na współczesne czasy. Ciekaw narracja i styl
Opinia potwierdzona zakupem
inka 03-08-2020
inka 03-08-2020
Na czasie i bez strachu. Polecam.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik Woblinka 31-07-2020
Czytelnik Woblinka 31-07-2020
Bardzo mądrze napisana książka. W sam raz, żeby uspokoić swoje myśli związane z obecną pandemią. Rzeczowe fakty historyczne i przemyślenia autorki. Polecam i będę polecać.
Opinia potwierdzona zakupem
Agata 24-07-2020
Agata 24-07-2020
KONKURS RECENZENCKI WOBLINKA Książka o epidemiach, która sprawi, że się uśmiechniesz. Brzmi nieprawdopodobnie? „Co nas (nie) zabije” jest właśnie taką pozycją. Napisana niezwykle lekkim językiem historia ludzkości, która walczy (czas teraźniejszy jest tu intencjonalny) z największym wrogiem człowieka - chorobą. Choroba nie wybiera, jest odporna na słowa i deklaracje. Za nic ma status społeczny i pieniądze. Epidemie towarzyszą nam od zawsze i pewnie na zawsze. O tym właśnie jest ta książka - skąd więc uśmiech? Stąd, że autorka zadbała by podać nam garść merytorycznych informacji w sposób przyjemny. To nie jest trudna książka. Nie mamy tu poważnego wykładu z masą specjalistycznego słownictwa. To opowieść dla laików, która może zrobić wiele dobrego. Przypomina nam, że nie wolno nam ignorować zagrożenia jakim są epidemie. Szczególnie w obecnej rzeczywiści warto pochylić się nad tym problemem. Nie po to, żeby żyć w strachu, lecz po to, by wyciągnąć wnioski z tego co minione. By ustrzec się błędów, które mogą sprowadzić na nas katastrofę. Myślę, że to bardzo ciekawa pozycja, która spodoba się wielu czytelnikom. Mnie porwała!
Opinia nie jest potwierdzona zakupem