Wirtualne Targi

Joanna Kmieć Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dzieciaki z ulicy Księżycowej. Przygoda w zoo Przygoda w zoo, Książka | Joanna Kmieć

    Kostek, Aleks, Lidka, Julka i Maja wybierają się do zoo pod opieką Stefana. Przed nimi wizyta w motylarni, pokaz karmienia rekinów... i niespodziewana przygoda! Okazuje się, że upilnowanie tej wesołej gromadki to nie lada wyzwanie. Gdy z kieszeni Julki ucieka niesforny chomik Lulek, dzieciaki wyruszają z misją poszukiwawczą! Gdzie on mógł się podziać? Trafił do motylarni, zawędrował na wybieg dla słoni, czy schował się w kangurzej torbie? Trzeba dokładnie śledzić obrazki, by ...

    Promocja
    okładka Magiczne kino, Książka | Joanna Kmieć

    Na pewno wiecie, że każdy stary budynek ma swoje tajemnice, a prawdziwi detektywi nie odpoczywają nawet podczas wakacji!

    Oliwier i Tosia spędzają letnie miesiące w opuszczonym kinie Stokrotka. To z pozoru spokojne miejsce zafunduje im szaloną przygodę w czarno-białym filmie, zagadki do rozwiązania, nowych nietypowych przyjaciół, a nawet nocny lot w przestworzach.

    Zapnijcie pasy! Zapraszamy do magicznego kina!

    Promocja
    okładka Papuk czyli opowieść o potwornym apetycie na książki, Książka | Joanna Kmieć

    Słyszeliście kiedyś o żarłocznym Papuku?
    A może widzieliście go buszującego beztrosko w waszej biblioteczce w poszukiwaniu obiadu? Tak, tak, obiadu, bo choć Papuk nie jest typowym czytelnikiem, to połyka książkę za książką. A zamiast pomidorówki woli zjeść książkę kucharską. Kto wie - może będzie miał ochotę i na tę książkę? Radzę więc, przeczytajcie ją szybko, zanim ten amator papieru pożre ją ze smakiem, karteczka po karteczce!

    Promocja
    okładka Tajemnica trzynastego piętra, Książka | Joanna Kmieć

    Czy nieustannie kapiący deszcz – i to w czasie wakacji – musi oznaczać nudę? Siedmioletni Oliwier i jego kuzynka, nastoletnia Tosia, wyjeżdżają na dwa tygodnie do Szwecji. Z pozoru zwyczajny hotel zaserwuje im nie tylko typowe atrakcje , ale również porządną dawkę przygody, szczyptę tajemnicy, kapryśną windę i... przemoczone skarpetki. Czy uda im się odkryć wszystkie sekrety hotelu? I czy na pewno, pomimo gorliwych zapewnień dyrektora, budynek ten nie ma trzynastego piętra?...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.