Jørn Lier Horst Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jørn Lier Horst Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Jørn Lier Horst to norweski pisarz i dramaturg, autor powieści kryminalnych. Jest znany przede wszystkim z serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingiem w roli głównej. Horst studiował psychologię, filozofię oraz kryminologię i do 2013 roku pracował jako szef wydziału śledczego policji w Vestfold. Obecnie jest pisarzem na pełen etat, oprócz kryminałów napisał także kilka przedstawień dla Teater Ibsen.

Seria książek o komisarzu Williamie Wistingu

Autor zadebiutował w 2004 roku książką „Kluczowy świadek”. Powieść ta otwiera bestsellerową serię o komisarzu Williamie Wistingu, oficerze wydziału śledczego pracującym w Larviku. Dotychczas w ramach cyklu ukazało się piętnaście powieści: „Gdy zapada zmrok” (prequel), „Kluczowy świadek”, „Felicja zaginęła”, „Gdy morze cichnie”, „Jedna jedyna”, „Nocny człowiek”, „Szumowiny”, „Poza sezonem”, „Psy gończe”, „Jaskiniowiec”, „Ślepy trop”, „Kod Kathariny”, „Ukryty pokój”, „Zła wola” i „Sprawa 1569”. Powieści kryminalne należące do tej serii okazały się hitem nie tylko w ojczyźnie autora ‒ zostały przetłumaczona na ponad 20 języków.

„Psy gończe”

Najpopularniejszą i najbardziej cenioną powieścią z cyklu jest książka „Psy gończe” z 2013 roku. To najczęściej nagradzany tytuł w dorobku autora ‒ otrzymał między innymi takie wyróżnienia jak Nagroda Rivertona 2012, Nagroda Szklanego Klucza 2013 i Nagroda Martina Becka 2014. W tej części cyklu komisarz Wisting zostaje zawieszony – jest podejrzany o fabrykowanie dowodów w sprawie morderstwa Cecili Linde. Do tego momentu William Wisting ścigał przestępców, a teraz staje się przynętą. Musi dociec, który z jego współpracowników sfabrykował dowody, i rozwiązać zagadkę zbrodni sprzed lat. Kiedy ginie kolejna dziewczyna, dla komisarza rozpoczyna się wyścig z czasem.

Sprawa 1569

Sprawa 1569” to piętnasty i najnowszy tom z serii książek o komisarzu Williamie Wistingu. Podczas urlopu komisarz wyjmuje ze skrzynki pocztowej tajemniczy list. Biała koperta zawiera pojedynczą kartkę papieru z jedną linijką tekstu: 12-1569/99. To sygnatura akt sprawy, która prowadzi Wistinga do morderstwa sprzeda lat. W 1999 roku zamordowano Tone Vaterland – sprawa została wyjaśniona, ale ktoś najwyraźniej chce, aby komisarz ponownie się jej przyjrzał. Mężczyzna trafia na coś, co zmrozi mu krew w żyłach i ukaże wydarzenia z przeszłości w zupełnie nowym świetle.

Jørn Lier Horst dla młodszych czytelników: CLUE i Biuro Detektywistyczne numer 2

Jørn Lier Horst pisze powieści kryminalne nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodszych czytelników. Od 2012 roku publikuje dwie serie kryminalne przeznaczone dla młodego odbiorcy. Pierwszą z nich jest cykl „CLUE”. To seria minipowieści z wątkiem kryminalnym w roli głównej. Nazwę serii „CLUE” tworzą pierwsze litery imion głównych bohaterów, którzy wspólnie mierzą się z zagadkami. Dotychczas w Polsce ukazały się cztery części serii: „Zagadka salamandry”, „Zagadka zegara maltańskiego”, „Zagadka dna morskiego” i „Zagadka hien cmentarnych”. Drugim cyklem, napisanym wspólnie z Jørgenem Sandnesem z myślą o młodszym czytelniku, jest „Biuro Detektywistyczne numer 2”. Bohaterami serii są Tirli i Oliver, dwójka młodych detektywów. W ramach tej serii (w Polsce cykl nazywa się „Operacja”) ukazało się kilkanaście tomów, m.in. „Operacja Burzowa Chmura”, „Operacja Podmuch Wiatru”, „Operacja Pirat” i „Operacja Czarny Las”.

Kryminały Jørna Liera Horsta z serii o komisarzu Williamie Wistingu znajdziecie w księgarni Woblink.com – nie tylko w formie książek papierowych, ale także ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.