Bony podarunkowe na Święta

Jordan B. Peterson Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka 12 życiowych zasad Antidotum na chaos, Książka | Jordan B. Peterson

    Co jest w życiu najważniejsze? O czym każdy powinien wiedzieć? Renomowany psycholog Jordan Peterson, mający w swoim dorobku naukowym publikacje, które wpłynęły na współczesne rozumienie osobowości, przez wielu uznawany jest za jednego z najważniejszych myślicieli naszych czasów. Jego wykłady obejmujące tematykę od mitologii i opowieści biblijnych, przez ewolucję, po relacje miłosne i wychowanie dzieci przyciągnęły dziesiątki milionów słuchaczy na całym świecie. W dobie galop...

    Promocja
    okładka Mapy sensu Architektura przekonań, Książka | Jordan B. Peterson

    Dlaczego ludy różnych czasów i miejsc formułowały mity i opowieści o podobnej symbolice i przesłaniu? Czy społeczności ludzkie o odmiennych przekonaniach religijnych lub ideologicznych skazane są na wieczny konflikt? Czy naukowe twierdzenia i religijne dogmaty rzeczywiście muszą pozostać względem siebie w wiecznej sprzeczności? Czy możliwe jest osłabienie skłonności jednostki do dokonywania okrucieństw motywowanych poczuciem tożsamości grupowej? Jaki sposób życia daje najwięk...

    Promocja
    okładka Beyond Order wer. angielska, Książka | Jordan B. Peterson

    The inspirational sequel to 12 RULES FOR LIFE, which has sold over 5 million copies around the world - now in paperbackIn 12 Rules for Life, acclaimed public thinker and clinical psychologist Jordan B. Peterson offered an antidote to the chaos in our lives: eternal truths applied to modern anxieties. His insights have helped millions of readers and resonated powerfully around the world.Now in this long-awaited sequel, Peterson goes further, showing that part of life's meaning...

    Promocja
    okładka Poza porządek Kolejne 12 życiowych zasad, Książka | Jordan B. Peterson

    W książce „12 życiowych zasad”, która sprzedała się w ponad pięciu milionach egzemplarzy na całym świecie, psycholog kliniczny i intelektualista publiczny dr Jordan B. Peterson oferuje antidotum na chaos w naszym życiu – odwieczne prawdy ukazane w świetle współczesnych problemów i zaprzęgnięte do ich pokonywania. Jego spostrzeżenia pomogły milionom czytelników i odbiły się szerokim echem na całym świecie. W długo wyczekiwanym drugim tomie Peterson kontynuuje swój wywód, poka...

Jordan B. Peterson Książki

Dr Jordan Peterson jest kanadyjskim psychologiem klinicznym i profesorem psychologii na Uniwersytecie w Toronto. Zajmuje się przede wszystkim psychologią ideologii, religii, osobowości i świadomości, a także systemami totalitarnymi. Zasłynął ze w swojej krytyki poprawności politycznej, a także kanadyjskiej ustawy Bill C-16, która nakładała między innymi obowiązek stosowania wybranego przez daną osobę imienia oraz zaimków, a odmowę takich działań traktując jako nękanie. Wypowiedzi Petersona w tym temacie sprawiły, że stało się o nim głośno na całym świecie, a sam psycholog zyskał zarówno rzesze fanów, jak i krytyków. Choć kontrowersyjny, był to niewątpliwie początek jego międzynarodowej popularności i rozpoznawalności poza kręgami naukowymi. Książki Jordana B. Petersona ukazały się także po polsku - na Woblink znajdziecie chociażby jego "12 życiowych zasad: antidotum na chaos" oraz "Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad".

Jordan Peterson - Kariera naukowa

Jordan Bernt Peterson urodził się 12 czerwca 1962 roku w Edmonton w Kanadzie w rodzinie nauczyciela i bibliotekarki. Jordan jest najstarszym z trójki dzieci. Nastoletni Peterson działał dla Nowej Demokratycznej Partii, ale z powodu sporów ideologicznych zrezygnował z członkostwa w niej w wieku 18 lat. Jordan Peterson ukończył studia na Uniwersytecie Alberty na kierunkach politologia i i psychologia - te dwie dziedziny łączą się nierzadko w jego późniejszych pracach. W trakcie studiów kanadyjczyk wybrał się na roczną podróż po Europie, w trakcie której badał przyczyny zimnej wojny oraz XX-wiecznych totalitaryzmów. Studiował szczególnie dzieła Carla Gustava Junga, Aleksandra Sołżenicyna, Fiodora Dostojewskiego oraz Fryderyka Nietzschego. Jordan Bernt Peterson powrócił na Uniwersytet w 1984 roku, by rok później rozpocząć studia doktoranckie - w 1991 roku obronił pracę doktorską z psychologii klinicznej na Uniwersytecie McGila, gdzie wykładał w latach 1991-1993. Pięć lat spędził także na Uniwersytecie Harvarda jako pracownik tamtejszego Wydziału Psychologii, by potem przenieść się na Uniwersytet w Toronto.

Jordan B. Peterson i "12 życiowych zasad (12 rules for life)"

Jordan B. Peterson w swoich badaniach i publikacjach skupia się na psychofarmakologii, neuropsychologii, psychologii osobowości, psychologii społecznej czy psychologii badającej kreatywność. Napisał i współtworzył ponad sto artykułów naukowych, a także wiele popularnych książek. W 1999 roku pojawiły się jego "Mapy sensu" - przedstawia w nich między innymi system wierzeń i mitów oraz ich rolę w regulowaniu emocji. Popularność przyniosło mu także "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos", które na Woblink czeka na Was jako książka papierowa lub audiobook. Zawiera ona najważniejsze zdaniem Petersona reguły, które pozwalają uporządkować świat wokół siebie, a nade wszystko ulepszyć go - poczynając od samego siebie. Kontynuację tych rozważań podjął w dziele "Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad" - obydwie te książki znalazły się na szczytach list bestsellerów i sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Rozpoznawalność niewątpliwie przyniosły psychologowi kontrowersyjne wypowiedzi związane z poprawnością polityczną i związaną z nią kanadyjską ustawą. Warto jednak przyjrzeć się przede wszystkim dwóm tomom 12 życiowych zasad - rozgłos sprawił, że Jordan Peterson w 2017 roku porzucił praktykę kliniczną, a rok później także nauczanie, by poświęcić się karierze pisarskiej oraz publicystycznej. Z łatwością znajdziecie jego dzieła na Woblink!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.