Czy największy atut, może stać się przekleństwem? Gdzie jest granica zemsty? Kto jest prawdziwym wrogiem? Jak nawrócić cały naród, kiedy samemu się nie wierzy? Za którą granicą szukać sojuszników, a za którą wrogów? Na tle burzliwych czasów powstania państwa Polskiego Bunsch opisuje historię przenikliwego Zbrozły, chytrego Szmatki oraz Dzika – olbrzyma z lasu, silnego, a przy tym prostodusznego, próbującego odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wartka akcja i plastyczny jęz...
Czas przełomów, czas rozdarcia, czas walki, czas intryg, czas bohaterów. Rok tysięczny. Bolesław po śmierci ojca stara się zapanować nad, dopiero co, powstałym państwem. Sytuacji nie poprawia łaknąca władzy macocha i jej synowie. Na tle burzliwych czasów przełomu wieku Bunsch opowiada historię Bolka próbującego, nie tylko, podtrzymać dziedzictwo ojca, ale je powiększyć, cesarza Ottona marzącego o zjednoczeniu chrześcijańskiego świata, zwątpieniu Wojciecha Sławkowica, czy...
Wartka akcja, wyraziste postacie, dramat jednostki i zdarzenia z burzliwych czasów państwa Polan przełożone na karty powieści! Karol Bunsch w sposób mistrzowski maluje obraz Polski X wieku, gdzie możni władcy wszelkimi środkami chcą pozyskać mocarnych sprzymierzeńców, obce wojska stoją u granic dopiero co jednoczącego się Państwa, a kruche sojusze drżą w posadach. Ojciec i syn, syn i ojciec - jak ich związek wpłynie na losy narodu, jakie piętno wywrą losy kraju na ich relacj...
Ostatnia część cyklu o dynastii piastowskiej. Nabrzmiewa konflikt z Krzyżakami. Rycerze Zakonu palą, grabią, mordują i gwałcą. Poznany we wcześniejszych tomach Krzych dopuszcza się zdrady Łokietka. Staje po stronie Zakonu, za nim idą inni. Jak to haniebne zachowanie męża potraktuje Kundzia? Fabuła powieści, dzięki wprowadzonym przez Karola Bunscha wątkom fikcyjnym, staje się wciągającą lekturą historyczno-obyczajową.
Akcja drugiego tomu „Opowieści jagiellońskich” Karola Bunscha osadzona jest w czasach Władysława III Warneńczyka. Swoje krótkie panowanie rozpoczął w wieku 10 lat, gdy otrzymał tytuł króla Polski oraz Wielkiego Księcia Litwy. Sześć lat później został też prawowitym władcą Węgier i Chorwacji. Nieśmiały, subtelny młodzian bardzo odczuwał ciężar tak wielkich obowiązków. Oparcia szukał w dworskim otoczeniu, bardziej tonąc w uciechach i zabawach niż w mądrości swoich doradców. Mim...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.