Majówkowy Maraton Czytelniczy

Katarzyna Bonda II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Bonda II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Bonda, często nazywana królową polskiego kryminału, jest pisarką, scenarzystką i dziennikarką. Książki autorki są wydawane w 13 krajach, a w samej Polsce dotychczas zostały sprzedane w prawie trzymilionowym nakładzie. Tylko w 2015 roku Katarzyna Bonda sprzedała 75 tysięcy egzemplarzy książki „Tylko martwi nie kłamią”, ponad 100 tysięcy egzemplarzy „Okularnika” i 90 tysięcy „Pochłaniacza”. Najważniejszymi i najpopularniejszymi tytułami w jej dorobku literackim są powieści składające się na serię z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem oraz te z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Oprócz powieści kryminalnych Katarzyna Bonda publikuje także książki non-fiction.

Katarzyna Bonda – bestsellerowa pisarka i nieustępliwa dziennikarka

Autorka „Pochłaniacza” przyszła na świat w 1977 roku w Białymstoku. Wychowała się w Hajnówce, gdzie chodziła do szkoły podstawowej i liceum. Następnie ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i scenariopisarstwo w PWSFTiT. Po studiach pracowała jako dziennikarka w wielu znanych redakcjach, między innymi w „Super Expressie”, Wprost” czy „Newsweeku”. Obecnie Katarzyna Bonda zajmuje się przede wszystkim pisaniem książek, prowadzi też wykłady w warszawskiej szkole pisania kreatywnego i otworzyła własny portal o pisaniu. Ma córkę Ninę.

Królowa polskiego kryminału

Doświadczenie dziennikarskie autorki „Okularnika” miało duży wpływ na jej styl pisania ‒ od sposobu kreowania postaci po budowanie świata przedstawionego. Dzięki nieustępliwości i dociekliwości, a zwłaszcza solidnemu researchowi powieści Bondy są realistyczne oraz bardzo wciągające. Autorka niezwykle sprawnie łączy porywający kryminał z rozbudowanymi wątkami obyczajowymi. Warto podkreślić, że Katarzyna Bonda jako pierwsza wprowadziła do polskiej literatury nowy typ bohatera ‒ profilera śledczego. Pierwowzorem dla autorki był Bogdan Lach, pierwszy profiler w Polsce.

Debiutancką książką Katarzyny Bondy jest „Sprawa Niny Frank” wydana w 2007 roku. Powieść ta zdobyła szerokie uznanie – otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru, a wydawnictwo Media Express wyróżniło ją nagrodą Debiut Roku. „Sprawa Niny Frank” otwiera serię o Hubercie Meyerze, psychologu śledczym. Główny bohater wzorowany jest na wspomnianym profilerze, Bogdanie Lachu. Kolejnymi częściami cyklu są „Tylko martwi nie kłamią” (2010), „Dziewiąta runa” (2011), będąca zmienionym wydaniem „Sprawy Niny Frank”, i „Florystka” (2012).

Najgłośniejszą serią Katarzyny Bondy jest tetralogia kryminalna Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Składają się na nią „Pochłaniacz” (2014), „Okularnik” (2015), „Lampiony” (2016) i „Czerwony pająk” (2018). „Okularnik” otrzymał tytuł Bestsellera Empiku 2015. Główną bohaterką serii jest profilerka Sasza Załuska, która pomaga policji rozpracowywać skomplikowane kryminalne zagadki. Wszystkie tytuły z najważniejszych serii Katarzyny Bondy znajdziecie u nas w formie ebooków, audiobooków i książek papierowych.

Jedną z najnowszych serii powieści autorki jest trylogia kryminalna Wiara, Nadzieja, Miłość. Pierwsza część, „Miłość leczy rany”, miała swoją premierę w 2019 roku, a drugi tom "Miłość czyni dobrym", ukazał się w 2020 roku. Książka ukazała się także jako ebook, który znajdziecie na Woblink.com.

Cykl o Jakubie Sobieskim

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Muza ukazały się dwie książki z nowej serii kryminalnej autorstwa Katarzyny Bondy opowiadającej historie związane z detektywem Jakubem Sobieskim. „O włos” rozpoczyna się od odnalezienia w Lesie Kabackim ciał dwóch młodziutkich dziewcząt. Już dawno nie widziano tu tak zbezczeszczonych zwłok. To jednak niestety nie koniec - w pobliżu miejsca zdarzenia śledczy znajdują spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów, który zdecydowanie nie należał do żadnej ze zmarłych kobiet. Ten dowód fetyszu staje się teraz dowodem w sprawie. Tak zwany Kosiarz z Kabat sieje postrach zwłaszcza wśród pracownic tamtejszych agencji towarzyskich, wśród których upatruje sobie kolejne ofiary. By jednak wejść do zamkniętego świata alfonsów i prostytutek potrzebne są nieoficjalne działania detektywa Jakuba Sobieskiego. Wszystkie tropy prowadzą go do zbrodni sprzed wielu lat, której nie udało się wyjaśnić - czy dokona tego właśnie Sobieski i zdąży rozwiązać zagadkę, nim zginą kolejne kobiety? Z kolei w powieści serii o Hubercie Meyerze (w tym „Tylko martwi nie kłamią”, „Nikt nie musi wiedzieć” czy „Florystka”), a także dzieła wchodzące w cykl „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” oraz „Czerwony Pająk”). Sami się przekonajcie!

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).