Ken Follett Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ken Follett Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Ken Follett to jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy brytyjskich, jest autorem bestsellerowych serii „Kingsbridge” i „Trylogii Stulecia”. W jego bibliografii znajdują się takie książki jak „Słup ognia”, „Człowiek z Petersburga”, „Lot ćmy”, „Trójka” czy „Niebezpieczna fortuna”. Większość z nich wydało w Polsce wydawnictwo Albatros.

Najpopularniejsze książki Folletta

Jego najbardziej znaną książką są „Filary Ziemi”, które doczekały się dobrze przyjętej przez krytykę serialowej adaptacji. Książki Folletta sprzedały się w liczbie przeszło 200 milionów egzemplarzy, co plasuje go w czołówce najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Do tej pory napisał ponad 40 książek, a większość z nich zyskała status bestsellera. Follet jest też znany ze swojego zaangażowania w promocję czytelnictwa ‒ należy do kilku instytucji kulturalnych, m.in. do National Literacy Trust, Royal Society of Arts, Reading is Fundamental czy organizacji Dyslexia Action.

Ponieważ Follet nie mógł utrzymać się z dziennikarstwa, postanowił zacząć pisać powieści. Pierwsze teksty wydawał pod pseudonimami – Zachariasz Stone, Bernard L. Ross czy Martin Martinsen. W 1978 roku wydał pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem. „Igła” przyniosła mu sławę ‒ książka sprzedała się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy i pozwoliła Folletowi na całkowite skupienie się na pisaniu. Trzy lata po premierze „Igły” powstała wysokobudżetowa ekranizacja w reżyserii Richarda Marquanda. W rolę główną wcielił się Donald Sutherland.

Nie bez powodu wymieniliśmy tutaj nazwisko Sutherlanda. Trzydzieści lat po premierze „Igły” aktor powrócił w kolejnej ekranizacji dzieła Folleta ‒ tym razem w serialowej odsłonie „Filarów ziemi”. Produkcja powstała na podstawie książki o tym samym tytule. „Filary ziemi” to pierwszy tom trylogii „Kingsbridge”, którego fabuła została osadzona w XII-wiecznej Wielkiej Brytanii. Powieść doczekała się nie tylko serialowej adaptacji, ale również zainspirowała twórców do stworzenia gry planszowej, musicalu i gry komputerowej.

Jego najnowsza powieść pt. „Nigdy” ukazała się w listopadzie 2021 roku. To elektryzujący thriller charakteryzujący się narracją znaną z jego książek historycznych. Efektem tego połączenia jest epicka, realistyczna, wnikliwa powieść, od której nie sposób się oderwać. Follet pisze o wielkich katastrofach zaczynających się od problemów początkowo uważanych za zbyt błahe, żeby się nimi w porę zająć. Szef chińskiego wywiadu stara się powstrzymać rząd swojego kraju przez starciem z Zachodem, amerykańska prezydent chce za wszelką cenę uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej, agenci CIA rozpracowują islamskich terrorystów w Afryce Północnej, młoda kobieta, chcąc zapewnić jakąkolwiek przyszłość swojemu dziecku, wyrusza w niebezpieczną podróż przez Saharę. Każdy z bohaterów podejmuje ryzyko i dokonuje poświęcenia, aby sprawić, że świat stanie się bezpieczniejszym miejscem. Niestety, to może nie wystarczyć...

Ken Follet to pisarz bardzo różnorodny. Zaczynał od pisania thrillerów szpiegowskich osadzonych w realiach II wojny światowej. Największą popularność zyskał jednak dzięki książkom, w których przedstawił realia średniowiecznej Anglii.

Książki Kena Folleta – „Igła”, „Lot ćmy”, „Filary ziemi” czy „Klucz do Rebeki” – znajdziecie w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni internetowej Woblink. Ponadto kilkanaście innych tytułów dostępnych jest w formie ebooka oraz papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.