ks. Piotr Glas Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

ks. Piotr Glas Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Glas to polski ksiądz katolicki, były egzorcysta w diecezji w Portsmouth w Anglii. Jest popularnym rekolekcjonistą, także internetowym. Glas jest także znany ze swojej wielkiej czci dla Matki Boskiej, a także jasno artykułowanych poglądów, z których niektóre były przedmiotem kontrowersji, także wśród polskiego Episkopatu. Ksiądz Piotr Glas jest autorem wielu książek o tematyce katolickiej, takich jak „Ostatnie wołanie Maryi” czy „40 dni walki duchowej”.

Życiorys księdza Piotra Glasa

Piotr Glas urodził się w Rabce, a następnie studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoją pierwszą posługę kapłańską pełnił w Szczecinie, jednak po jakimś czasie wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie przez prawie dwadzieścia lat pracował w Portsmouth w tamtejszej diecezji katolickiej. Aktualnie jest proboszczem w parafii pod wezwaniem świętego Józefa w Reading. Przez dziesięć lat był także egzorcystą, o czym często opowiada w swoich wywiadach oraz publikacjach. Piotra Glasa często można jednak spotkać także w Polsce, dokąd przyjeżdża na konferencje oraz aby głosić kazania i rekolekcje. Nierzadko można go także zobaczyć w telewizji wypowiadającego się w bieżących sprawach dotyczących Kościoła katolickiego i wiary katolickiej.

Książki Piotra Glasa w księgarni internetowej Woblink

Niektóre z dzieł autorstwa Piotra Glasa, wydanych nakładem Wydawnictwa Esprit, znajdziecie na Woblink. Są wśród nich „Ocalenie w Maryi”, „Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu”, „Ostateczna bitwa o rodzinę” czy „Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”. Te i inne książki dotyczące katolickiej duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.