ks. Piotr Glas Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

ks. Piotr Glas Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Glas to polski ksiądz katolicki, były egzorcysta w diecezji w Portsmouth w Anglii. Jest popularnym rekolekcjonistą, także internetowym. Glas jest także znany ze swojej wielkiej czci dla Matki Boskiej, a także jasno artykułowanych poglądów, z których niektóre były przedmiotem kontrowersji, także wśród polskiego Episkopatu. Ksiądz Piotr Glas jest autorem wielu książek o tematyce katolickiej, takich jak „Ostatnie wołanie Maryi” czy „40 dni walki duchowej”.

Życiorys księdza Piotra Glasa

Piotr Glas urodził się w Rabce, a następnie studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoją pierwszą posługę kapłańską pełnił w Szczecinie, jednak po jakimś czasie wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie przez prawie dwadzieścia lat pracował w Portsmouth w tamtejszej diecezji katolickiej. Aktualnie jest proboszczem w parafii pod wezwaniem świętego Józefa w Reading. Przez dziesięć lat był także egzorcystą, o czym często opowiada w swoich wywiadach oraz publikacjach. Piotra Glasa często można jednak spotkać także w Polsce, dokąd przyjeżdża na konferencje oraz aby głosić kazania i rekolekcje. Nierzadko można go także zobaczyć w telewizji wypowiadającego się w bieżących sprawach dotyczących Kościoła katolickiego i wiary katolickiej.

Książki Piotra Glasa w księgarni internetowej Woblink

Niektóre z dzieł autorstwa Piotra Glasa, wydanych nakładem Wydawnictwa Esprit, znajdziecie na Woblink. Są wśród nich „Ocalenie w Maryi”, „Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu”, „Ostateczna bitwa o rodzinę” czy „Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”. Te i inne książki dotyczące katolickiej duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.