Kolejna książka w znanej i lubianej serii Mądra Mysz o przygodach kilkuletniej Zuzi. Zuzia wybiera się z mamą i Jakubem na zakupy. Muszą kupić wiele rzeczy, a w sklepie jest tyle do odkrycia! Zuzia dowie się między innymi, gdzie i jak zważyć owoce i warzywa, dokąd odnieść opakowania zwrotne oraz co znajduje się w drogerii. Na koniec sama zrobi zakupy w piekarni.
Zuzia jedzie na piknik to jedna z książek o rezolutnej Zuzi w edukacyjnej serii książek dla dzieci Mądra Mysz. Mała Zuzia i jej rodzina jadą na piknik. To ukoronowanie wycieczki. Spacer w lesie, duży piknik na łące, jedzenie lodów, wyprawa pociągiem – wspaniała przygoda. Tylko Zuzia gubi swojego misia… „Mądra Mysz” to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, a także przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam ...
W przedszkolu z okazji rozpoczęcia lata planowany jest festyn z jedzeniem z całego świata i świetnymi zabawami. Grupa Jeżyków przygotowuje przedstawienie na podstawie "Królewny Śnieżki". Kro zagra główną rolę? Zuzia, Klara czy Julia? Przygotowania idą pełną parą i są bardzo ekscytujące. Wszyscy bardzo cieszą się na bajkowy festyn z wyjątkową królewną Śnieżką.
Zuzia idzie do stomatologa to jedna z książek o rezolutnej Zuzi w edukacyjnej serii książek dla dzieci Mądra Mysz.
ZUZIA IDZIE DO STOMATOLOGA
Mała Zuzia zauważa na swoim zębie małą brązową plamkę. Musi iść do stomatologa, choć trochę się tej wizyty boi. Pani stomatolog nie tylko leczy ząb, ale też na ogromnej szczęce krokodyla pokazuje, jak prawidłowo czyścić zęby.
Kolejny tytuł w serii Mądra Mysz, tym razem o kłótniach i zgodzie. Zuzia i Julia są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak bawią się w szkołę i Julia jest zbyt surową nauczycielką, dochodzi do kłótni. Zuzia jest wściekła i nie chce się już bawić. Jednak kiedy mija trochę czasu, Zuzia uspokaja się i chce się pogodzić. Tylko jak to zrobić?
Pożegnanie z pieluchą to ważny krok w życiu nie tylko każdego dziecka, ale także rodzica. Proces ten nie zawsze przebiega łatwo i bezboleśnie, dlatego też często niezastąpionym wsparciem okazuje się ulubiona książeczka. "Zuzia korzysta z nocnika" sprawdzi się w tej roli idealnie. Po zajęciach z rytmiki, na których mała Zuzia widzi, że inne dzieci nie korzystają już z pieluszek, dziewczynka także postanawia zrezygnować z noszenia swojej. Przy wsparciu rodziców i dziadków rozp...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.