Majówkowy Maraton Czytelniczy

Lisa Jewell Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Lisa Jewell Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Lisa Jewell to brytyjska pisarka, autorka szesnastu powieści (m.in. Prawdziwa historia Melody Browne), które do dziś zostały przetłumaczone na 16 języków. Ponad pół miliona sprzedanych na całym świecie egzemplarzy " Idealnej rodziny" (bestseller New York Times'a) przyniosły autorce w 2021 roku złotą Nielsen Bestseller Award.

Na Woblink znajdziecie "Idealną rodzinę", " Niewidzialną dziewczynę" oraz " Noc, w której zniknęła" Lisy Jewell w formacie zarówno ebooka, jak i książki papierowej.

Co możemy powiedzieć o Lisie Jewell?

Lisa Jewell urodziła się 19 lipca 1968 roku w Londynie. Tam też uczęszczała do katolickiej szkoły dla dziewcząt im. św. Michała. Ukończyła kurs sztuki w Berent College, a kolejne dwa lata poświęciła na studiowanie wzornictwa ubiorów i promocję na Epsom School of Art&Design. Po pięciu kolejnych trudnych latach spędzonych w bezdusznym światku mody i utracie pracy Jewell zatrudniła się jako recepcjonistka. Wtedy też postanowiła zapisać się na kurs kreatywnego pisania w Centrum Kształcenia Dorosłych. To tam powstały "Impreza u Ralpha" - najlepiej sprzedający się debiut literacki 1998 roku, "Trzydziestka na karku", czy "Gwiazda jednego przeboju".

Obecnie Lisa Jewell mieszka w Londynie z mężem oraz dwiema córkami.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).