Majówkowy Maraton Czytelniczy

Lisa Kleypas Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Lisa Kleypas Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Lisa Kleypas to popularna amerykańska pisarka, autorka historycznych oraz współczesnych romansów. Kleypas jest laureatką nagrody RITA, wyróżnienia przyznawanego w latach 1990-2019 i będącego najważniejszą nagrodą dla anglojęzycznej powieści romantycznej. Pisarka jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się amerykańskich autorek powieści z tego gatunku. Wśród bestsellerów jej autorstwa znajdują się takie tytuły jak „Jezioro marzeń”, „Bez pamięci” czy „W pogoni za Cassandrą”. Prywatnie Lisa Kleypas mieszka obecnie w Waszyngtonie wraz z mężem Gregorym Ellisem oraz dwójką dzieci, Griffinem i Lindsay.

Lisa Kleypas – kariera

Lisa Kleypas urodziła się 5 listopada 1964 roku w Temple w stanie Teksas. Jest córką dwójki architektów, Lindy i Lloyda Kleypasów. Pierwsze romanse zaczęła pisać podczas przerw na studiach, w każdym wolnym momencie, gdy wchłaniała wiedzę z dziedziny nauk politycznych w Wellesley College. Po ukończeniu studiów rodzice zgodzili się przez jakiś czas wspierać ją finansowo, by mogła ukończyć rękopis swojej powieści. Dzięki temu już w wieku 21 lat Lisa Kleypas wydała swoją pierwszą powieść. W tym samym zresztą roku pisarka została Miss Massachusetts.

Jako pełnoetatowa pisarka Kleypas zaczęła pracować w roku 1985 i od tego czasu robi to nieprzerwanie. Jej powieści znajdują się wysoko na listach bestsellerów, zarówno amerykańskich, jak i międzynarodowych, sprzedając się w milionach egzemplarzy na świecie. Romanse jej autorstwa zostały dotychczas przetłumaczone na czternaście języków. W Polsce wydaje je Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Cykl „Ravenels”

Wśród licznych serii powieści autorstwa Lisy Kleypas jedną z popularniejszych jest cykl opowiadający o rodzinie Ravenelów. Składa się na niego obecnie siedem tomów, z czego ostatni nie został jeszcze przetłumaczony na język polski. Są to w kolejności: „Nieczuły rozpustnik”, „Buntowniczka”, „Diabeł na wiosnę”, „Witaj, nieznajomy”, „Córka diabła”, „W pogoni za Cassandrą” oraz „Devil in disguise”. W pierwszym tomie tej serii historycznych romansów poznajemy Devona Ravenela, mężczyznę czarującego, lecz równocześnie rozpustnika i hulakę. Devon właśnie niespodziewanie odziedziczył hrabiowski tytuł i majątek, co wiąże się nie tylko z pewnym awansem społecznym, ale także obowiązkami… Zresztą na otrzymaniu spadku niespodzianki się nie kończą. Dwór to pułapka finansowa, a w dodatku złapane są w nią trzy siostry poprzedniego właściciela oraz młoda, piękna wdowa Kathleen, lady Trenear, która nie jest mniej od Devona inteligentna i zdeterminowana. Nie zamierza mu ufać, trudno jednak podążać za rozumem, gdy namiętność na swoje plany… Następne części cyklu opowiadają kolejne historie, jakie wydarzają się wokół rodziny Ravenelów. Ten historyczny romans zyskał grono wiernych fanek i fanów, a możecie z łatwością do nich dołączyć, ponieważ wszystkie tomy serii autorstwa Lisy Kleypas czekają na Was na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Inne książki Lisy Kleypas w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele powieści oraz serii autorstwa Lisy Kleypas. Czekają na Was takie tytuły jak: „Magia powrotu”, „Wiosna pełna tajemnic”, „Jesienne zauroczenie”, „Bezcenna miłość”, „W teatrze uczuć” czy „Bez pamięci”. Te i inne romanse, zarówno historyczne, jak i współczesne, znajdują się na Woblink w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.