Majówkowy Maraton Czytelniczy

Ludek Stanek Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ludek Stanek Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Luděk Staněk to czeski publicysta, scenarzysta, moderator, aktor, autor a także komik stand-upowy. Zaczynał jako dziennikarz, był autorem tekstów reklamowych i redaktorem naczelnym magazynów lifestylowych. Pisał oraz moderował “The Show” na Stream.cz. Stanek jest także autorem scenariusza do serialu „Stylista” komentującego bieżące wydarzenia polityczne i społeczne oraz takich produkcji jak „America First, Czech Republic Fifty First” i „Nieświadomi”. Oprócz tego regularnie, razem z Milosem Čermákiem, bierze udział w programie komediowym „Čermák & Staněk”. W 2020 roku komicy wspólnie napisali książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Prywatnie Staněk jest fanem pokera i Arsenalu.

Luděk Staněk i Miloš Čermák

Staněk i Čermák tworzą wspólnie komediowy program „Čermák Staněk Comedy Podcast”, w którym omawiają aktualne tematy, zarówno polityczne jak i społeczne. Jedną z części show jest sekcja, w której Staněk musi argumentować za, bądź przeciw danemu tematowi (wybranemu w drodze losowania) niezależnie od własnej opinii. Oprócz tego duet komików stworzył książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Tytuł ukazał się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła

Najlepszy czeski stand-up - książka Stanka i Čermák

Stand-up to jedna z form komedii polegająca na monologu wygłaszanym przed publicznością. Opiera się na charyzmie występującego i spontanicznym kontakcie z publicznością. Książka Stanka i Čermák przenosi stand-upową scenę na prywatne czytniki czytelników. W „Najlepszym czeskim stand-upie” autorzy przedstawiają pełną mocnego humoru instrukcję korzystania z wieku średniego. Nie straszne im są żarty o polityce, religii, seksie, uchodźcach czy hipsterach. Dwójka czeskich komików opowiada o absurdach codzienności – bez tematów tabu, ale z ogromną dawką inteligentnego, ciętego humoru.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).