Majówkowy Maraton Czytelniczy

Magdalena Majcher Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Majcher Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Majcher jest polską pisarką, blogerką oraz copywriterką, autorką bestsellerowych powieści obyczajowych, z których wiele dotyka ważnych i trudnych tematów społecznych (aborcji, alkoholizmu, depresji poporodowej czy zaburzeń psychicznych). Zadebiutowała tomem „Jeden wieczór w Paradise”, jest także twórczynią znanych cykli: „Saga nadmorska”, „Wszystkie pory uczuć” czy „Osiedle Pogodne”.

Początki kariery Magdaleny Majcher – „Jeden wieczór w Paradise”

Magdalena Majcher urodziła się w Czeladzi (województwo śląskie) w 1990 roku. Odkąd tylko sięga pamięcią uwielbiała czytać książki, a jako osoba urodzona w latach 90. XX wieku kochała (i do dziś ma do niej duży sentyment) sagę o Harrym Potterze. Jeszcze w szkole zaraziła się pasją do historii, która pozostała jej do dziś, wątki historyczne często więc pojawiają się w jej powieściach. Zanim została pisarką, Majcher pracowała w banku. Po urodzeniu pierwszego dziecka brak czasu i monotonia tej pracy sprawiły, że zaczęła rozglądać się za inną formą zatrudnienia. Będąc na urlopie macierzyńskim z drugim synem, postanowiła zrezygnować z pracy na etacie i zacząć utrzymywać się z pisania. Założyła swój blog recenzencki Przegląd Czytelniczy, a także pisała teksty dla kobiecych portali i wykonywała różne zlecenia copywriterskie. W końcu Magdalena Majcher postanowiła spełnić swoje marzenie i spróbować swoich sił w dłuższych formach literackich, więc podjęła się napisania książki. W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Edipresse ukazała się debiutancka powieść Majcher, „Jeden wieczór w Paradise”. To historia 36-letniej Marianny, która od wielu lat nie jest już szczęśliwa w swoim małżeństwie, ale równocześnie nie jest gotowa niczego zmienić. Dla dobra dzieci i rodziny zupełnie odsuwa na bok swoje własne potrzeby i pragnienia. Przez jakiś czas próbowała ożywić swoją relację z mężem Pawłem, ale bezskutecznie. Zrezygnowała i pozbawiona nadziei na zmianę kobieta niespodziewanie spotyka w klubie swoją dawną miłość, o której Marianna, ku własnemu zaskoczeniu, nigdy tak naprawdę nie zapomniała. Dzięki temu kobieta postanawia wreszcie pomyśleć tylko o sobie, wywracając dotychczasowe życie do góry nogami. Słodko-gorzka historia o problemach małżeńskich, kwestiach wierności, uczciwości i zdrady szybko znalazła grono wiernych czytelniczek i czytelników. To sprawiło, że Magdalena Majcher stała się pisarką na pełny etat. Jeszcze w 2017 roku ukazały się dwie kolejne powieści: zajmująca się tematem nieplanowanej ciąży i poważnymi wadami genetycznymi płodu „Stan nie!błogosławiony” oraz kwestiami związanymi z macierzyństwem „Matka mojej córki”.

Cykl „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher

W 2017 roku ukazała się także pierwsza część cyklu powieści „Wszystkie pory uczuć” autorstwa Magdaleny Majcher. Składają się na nią cztery tomy: „Jesień”, „Zima”, „Wiosna” oraz „Lato”, które opowiadają historie czterech różnych kobiet. W „Jesieni” Ewelina mierzy się ze swoim marzeniem o macierzyństwie, które planuje wraz z mężem zrealizować poprzez adopcję. Na ich drodze staje 9-letni Piotruś. Jednak chłopiec cierpi na alkoholowy zespół płodowy i całe dzieciństwo spędził w domu dziecka. Czy uda im się stworzyć kochający dom? Róża z „Zimy” całkowicie poświęciła się swojej niepełnosprawnej intelektualnie siostrze oraz wychowankom z domu dziecka. W końcu jednak dotarło do niej, że ma już dość nieustannego karania samej siebie za nieszczęśliwe zdarzenie z przeszłości, na które nie miała wpływu. Czy na wspólnej drodze nowożeńców, Róży i Tadeusza, zaważą rodzinne tajemnice i demony z przeszłości? W „Wiośnie” poznajemy Hanię, która pozornie ma idealne życie. Dziewczyna z domu dziecka, niepewna siebie i nieśmiała, wychodzi za mąż za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, z którym tworzy dom i rodzinę. 20 lat po ślubie bajka jednak nie kończy się „i żyli długo i szczęśliwie”. Mąż idealizuje swoją pierwszą zmarłą żonę, sprawiając, że Hania czuje się niekochana i niepotrzebna. Kobieta staje przed koniecznością zmierzenia się ze swoją bolesną przeszłością. Zamykające cykl „Lato” porusza z kolei temat depresji poporodowej. Taka pojawiła się właśnie w życiu Joasi, która po wielu latach wraz z mężem Maćkiem doczekała się dziecka. Czy uda się jej pomóc? „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to powieści pełne emocji, konieczności rozliczenia się z przeszłością, odwagi, a także poszukiwań spokoju i wymarzonego szczęścia. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink jako ebooki lub książki papierowe.

„Saga nadmorska” Magdaleny Majcher

Jednym z najbardziej ambitnych projektów literackich w karierze Magdaleny Majcher pozostaje „Saga nadmorska” przedstawiająca osiemdziesiąt lat z historii jednej rodziny. Dzieje się ona w latach 1939-2019. By dobrze przygotować się do jej napisania, Majcher spędziła dużo czasu na gruntownych przygotowaniach i zapoznawaniu się z realiami życia w tym okresie w Ustroniu Morskim oraz na wschodnich kresach Rzeczpospolitej. Pisarka rozmawiała ze specjalistami, analizowała literaturę historyczną i zbierała informacje ze wszelkich możliwych źródeł. „Saga nadmorska” składa się z trzech tomów, są to: „Obcy powiew wiatru”, „Zimny kolor nieba” oraz „Znany szum morza”. Pierwsza książka z cyklu, wydana w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Pascal, obejmowała okres od początku wojny do końca lat 40. XX wieku. To tu poznajemy Marcjannę, której młodość rozdarł wybuch II wojny światowej. Dziewczyna zmuszona zostaje opuścić wszystko, co zna i zacząć od nowa na zachodnich ziemiach RP. Tu trafia do Ustronia i rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. „Zimny kolor nieba” opowiada o kolejnym pokoleniu, żyjącym w innych czasach i mierzącym się z nowymi wyzwaniami. Drugi tom to historia córki Marcjanny, Gabrysi, która zrywa kontakt z rodziną po poznaniu prawdy o swoim biologicznym ojcu. W dodatku niepomiernie cierpi w swoim nieszczęśliwym, pełnym przemocy małżeństwie. Z kolei „Znany szum morza” toczy się wokół Jagody, córki Gabrysi i wnuczki Marcjanny, samotnej matki niepełnosprawnego dziecka, która za wszelką cenę walczy o szczęście swoje i swojego syna. „Saga nadmorska” Magdaleny Majcher to jeden z najpopularniejszych cykli powieści tej autorki. Znajdziecie go na Woblink jako ebook i książkę papierową.

Inne książki Magdaleny Majcher w księgarni internetowej Woblink

Oprócz debiutanckiego „Jednego wieczoru w Paradise”, a także tomów składających się na cykle „Wszystkie pory uczuć” oraz „Saga nadmorska”, na Woblink znajdziecie także wiele innych powieści autorstwa Magdaleny Majcher. Wśród nich są takie tytuły jak „Światło, które nigdy nie gaśnie” i „Światło, które rozjaśnia mrok” składające się na wspólną historię, cztery tomy serii „Osiedle Pogodne” („Prawda przychodzi nieproszona”, „Życie oparte na kłamstwach”, „Nie czas na tajemnice” oraz „Małe wielkie sekrety”), „Najważniejszy”, „Port nad zatoką” czy „Dzień, w którym cię poznałam”. Czekają na Was w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.