Majówkowy Maraton Czytelniczy

Magdalena Majcher Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Majcher Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Majcher jest polską pisarką, blogerką oraz copywriterką, autorką bestsellerowych powieści obyczajowych, z których wiele dotyka ważnych i trudnych tematów społecznych (aborcji, alkoholizmu, depresji poporodowej czy zaburzeń psychicznych). Zadebiutowała tomem „Jeden wieczór w Paradise”, jest także twórczynią znanych cykli: „Saga nadmorska”, „Wszystkie pory uczuć” czy „Osiedle Pogodne”.

Początki kariery Magdaleny Majcher – „Jeden wieczór w Paradise”

Magdalena Majcher urodziła się w Czeladzi (województwo śląskie) w 1990 roku. Odkąd tylko sięga pamięcią uwielbiała czytać książki, a jako osoba urodzona w latach 90. XX wieku kochała (i do dziś ma do niej duży sentyment) sagę o Harrym Potterze. Jeszcze w szkole zaraziła się pasją do historii, która pozostała jej do dziś, wątki historyczne często więc pojawiają się w jej powieściach. Zanim została pisarką, Majcher pracowała w banku. Po urodzeniu pierwszego dziecka brak czasu i monotonia tej pracy sprawiły, że zaczęła rozglądać się za inną formą zatrudnienia. Będąc na urlopie macierzyńskim z drugim synem, postanowiła zrezygnować z pracy na etacie i zacząć utrzymywać się z pisania. Założyła swój blog recenzencki Przegląd Czytelniczy, a także pisała teksty dla kobiecych portali i wykonywała różne zlecenia copywriterskie. W końcu Magdalena Majcher postanowiła spełnić swoje marzenie i spróbować swoich sił w dłuższych formach literackich, więc podjęła się napisania książki. W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Edipresse ukazała się debiutancka powieść Majcher, „Jeden wieczór w Paradise”. To historia 36-letniej Marianny, która od wielu lat nie jest już szczęśliwa w swoim małżeństwie, ale równocześnie nie jest gotowa niczego zmienić. Dla dobra dzieci i rodziny zupełnie odsuwa na bok swoje własne potrzeby i pragnienia. Przez jakiś czas próbowała ożywić swoją relację z mężem Pawłem, ale bezskutecznie. Zrezygnowała i pozbawiona nadziei na zmianę kobieta niespodziewanie spotyka w klubie swoją dawną miłość, o której Marianna, ku własnemu zaskoczeniu, nigdy tak naprawdę nie zapomniała. Dzięki temu kobieta postanawia wreszcie pomyśleć tylko o sobie, wywracając dotychczasowe życie do góry nogami. Słodko-gorzka historia o problemach małżeńskich, kwestiach wierności, uczciwości i zdrady szybko znalazła grono wiernych czytelniczek i czytelników. To sprawiło, że Magdalena Majcher stała się pisarką na pełny etat. Jeszcze w 2017 roku ukazały się dwie kolejne powieści: zajmująca się tematem nieplanowanej ciąży i poważnymi wadami genetycznymi płodu „Stan nie!błogosławiony” oraz kwestiami związanymi z macierzyństwem „Matka mojej córki”.

Cykl „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher

W 2017 roku ukazała się także pierwsza część cyklu powieści „Wszystkie pory uczuć” autorstwa Magdaleny Majcher. Składają się na nią cztery tomy: „Jesień”, „Zima”, „Wiosna” oraz „Lato”, które opowiadają historie czterech różnych kobiet. W „Jesieni” Ewelina mierzy się ze swoim marzeniem o macierzyństwie, które planuje wraz z mężem zrealizować poprzez adopcję. Na ich drodze staje 9-letni Piotruś. Jednak chłopiec cierpi na alkoholowy zespół płodowy i całe dzieciństwo spędził w domu dziecka. Czy uda im się stworzyć kochający dom? Róża z „Zimy” całkowicie poświęciła się swojej niepełnosprawnej intelektualnie siostrze oraz wychowankom z domu dziecka. W końcu jednak dotarło do niej, że ma już dość nieustannego karania samej siebie za nieszczęśliwe zdarzenie z przeszłości, na które nie miała wpływu. Czy na wspólnej drodze nowożeńców, Róży i Tadeusza, zaważą rodzinne tajemnice i demony z przeszłości? W „Wiośnie” poznajemy Hanię, która pozornie ma idealne życie. Dziewczyna z domu dziecka, niepewna siebie i nieśmiała, wychodzi za mąż za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, z którym tworzy dom i rodzinę. 20 lat po ślubie bajka jednak nie kończy się „i żyli długo i szczęśliwie”. Mąż idealizuje swoją pierwszą zmarłą żonę, sprawiając, że Hania czuje się niekochana i niepotrzebna. Kobieta staje przed koniecznością zmierzenia się ze swoją bolesną przeszłością. Zamykające cykl „Lato” porusza z kolei temat depresji poporodowej. Taka pojawiła się właśnie w życiu Joasi, która po wielu latach wraz z mężem Maćkiem doczekała się dziecka. Czy uda się jej pomóc? „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to powieści pełne emocji, konieczności rozliczenia się z przeszłością, odwagi, a także poszukiwań spokoju i wymarzonego szczęścia. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink jako ebooki lub książki papierowe.

„Saga nadmorska” Magdaleny Majcher

Jednym z najbardziej ambitnych projektów literackich w karierze Magdaleny Majcher pozostaje „Saga nadmorska” przedstawiająca osiemdziesiąt lat z historii jednej rodziny. Dzieje się ona w latach 1939-2019. By dobrze przygotować się do jej napisania, Majcher spędziła dużo czasu na gruntownych przygotowaniach i zapoznawaniu się z realiami życia w tym okresie w Ustroniu Morskim oraz na wschodnich kresach Rzeczpospolitej. Pisarka rozmawiała ze specjalistami, analizowała literaturę historyczną i zbierała informacje ze wszelkich możliwych źródeł. „Saga nadmorska” składa się z trzech tomów, są to: „Obcy powiew wiatru”, „Zimny kolor nieba” oraz „Znany szum morza”. Pierwsza książka z cyklu, wydana w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Pascal, obejmowała okres od początku wojny do końca lat 40. XX wieku. To tu poznajemy Marcjannę, której młodość rozdarł wybuch II wojny światowej. Dziewczyna zmuszona zostaje opuścić wszystko, co zna i zacząć od nowa na zachodnich ziemiach RP. Tu trafia do Ustronia i rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. „Zimny kolor nieba” opowiada o kolejnym pokoleniu, żyjącym w innych czasach i mierzącym się z nowymi wyzwaniami. Drugi tom to historia córki Marcjanny, Gabrysi, która zrywa kontakt z rodziną po poznaniu prawdy o swoim biologicznym ojcu. W dodatku niepomiernie cierpi w swoim nieszczęśliwym, pełnym przemocy małżeństwie. Z kolei „Znany szum morza” toczy się wokół Jagody, córki Gabrysi i wnuczki Marcjanny, samotnej matki niepełnosprawnego dziecka, która za wszelką cenę walczy o szczęście swoje i swojego syna. „Saga nadmorska” Magdaleny Majcher to jeden z najpopularniejszych cykli powieści tej autorki. Znajdziecie go na Woblink jako ebook i książkę papierową.

Inne książki Magdaleny Majcher w księgarni internetowej Woblink

Oprócz debiutanckiego „Jednego wieczoru w Paradise”, a także tomów składających się na cykle „Wszystkie pory uczuć” oraz „Saga nadmorska”, na Woblink znajdziecie także wiele innych powieści autorstwa Magdaleny Majcher. Wśród nich są takie tytuły jak „Światło, które nigdy nie gaśnie” i „Światło, które rozjaśnia mrok” składające się na wspólną historię, cztery tomy serii „Osiedle Pogodne” („Prawda przychodzi nieproszona”, „Życie oparte na kłamstwach”, „Nie czas na tajemnice” oraz „Małe wielkie sekrety”), „Najważniejszy”, „Port nad zatoką” czy „Dzień, w którym cię poznałam”. Czekają na Was w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!