Majówkowy Maraton Czytelniczy

Magdalena Różczka Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Różczka Ebooki

Magdalena Różczka jest polską aktorką filmową, dubbingową oraz teatralną, znaną z takich seriali jak "Lekarze", "Czas honoru", "Usta usta" czy "Rojst'97", a także filmów "Listy do M. 3", "Idealny facet dla mojej dziewczyny" czy "25 lat niewinności". Jej charakterystyczny, niski jak na kobietę głos usłyszeć można także w wielu filmach - dubbinguje postaci animowane i aktorskie. Różczka podkładała głos w takich obrazach jak "Kung Fu Panda", "Potwory kontra Obcy", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" czy "Ant-Man", a także grach wideo "Mass Effect" lub "Heavy Rain". Aktorka ma także osiągnięcia na innych polach - jest chociażby autorką serii książek dla dzieci o Gabi, której przygody znajdziecie także na Woblink!

Życie prywatne aktorki

Magdalena Różczka urodziła się 27 lipca 1978 w Nowej Soli, gdzie dorastała, uczyła się i zadebiutowała aktorsko. Po raz pierwszy na scenie pojawiła się w amatorskim teatrze "Terminus A Quo". Przez pół roku studiowała informatykę na Uniwersytecie Zielonogórskim, później dwa lata spędziła na tamtejszym Wydziale Socjologii, by ostatecznie w 2004 roku ukończyć studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka Magdalena Różczka angażuje się w liczne kampanie społeczne i akcje charytatywne - od 2010 roku jest także ambasadorką dobrej woli UNICEF. W tym samym roku była nominowana do nagrody "Viva! Najpiękniejsi", a później do nagrody Wiktory 2012 dla aktorki telewizyjnej. Prywatnie była żoną scenarzysty Michała Marca, z którym ma córkę Wandę. Później na planie serialu "Lekarze" poznała Jana Holoubka, syna aktorskiej pary Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka - para doczekała się dwóch córek.

Kariera aktorska, nagrody i wyróżnienia

Po raz pierwszy na ekranie można było zobaczyć Magdalenę Różczkę w serialu "Klan". Później pojawiała się także między innymi w "Rodzinie zastępczej" czy "Lokatorach", jak również spektaklach telewizyjnych, takich jak "Pamiętnik z powstania warszawskiego", czy filmach "Pornografia", "Ryś" i "Pod powierzchnią". Szeroką rozpoznawalność przyniosły aktorce występy w filmach w roku 2008, kiedy pojawiła się w dwóch polskich komediach romantycznych. W "Rozmowach nocą" wystąpiła między innymi obok Marcina Dorocińskiego, a w "Lejdis" zagrała wraz z Edytą Olszówką, Izabelą Kuną i Anną Dereszowską. Od tamtej pory pojawiła się w wielu popularnych polskich produkcjach, między innymi "1800 gramów", "Podatek od miłości", "Listy do M. 3" i "Listy do M. 4".

Magdalena Różczka była nominowana m.in. do nagrody Orła , Telekamery oraz dwukrotnie do Złotej Kaczki.

Książki dla dzieci

Magdalena Różczka jest także autorką książek dla dzieci, których główną bohaterką jest niejaka Gabi. To siedmiolatka, która wychowuje się w rodzinie zastępczej, ma sześcioro rodzeństwa i sto pomysłów na minutę. Przygody tej rezolutnej dziewczynki znajdziecie w dziełach: "Gabi. A właśnie, że jest pięknie!", "Gabi. Możesz wszystko!" oraz "Gabi. Tego właśnie chcę!", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Słowne (dawnej Burda Książki). Rozśpiewana i roztańczona Gabi wraz ze swoim przyjacielem Bartkiem z pewnością sprawią, że Wasze wspólne chwile czytania także będą jeszcze bardziej radosne - a to wszystko dzięki Magdalenie Różczce! Szukajcie jej książek na Woblink!

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.