Majówkowy Maraton Czytelniczy

Malcolm Gladwell Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Malcolm Gladwell Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Malcolm Gladwell to dziennikarz, autor książek non-fiction i publicysta związany obecnie z tygodnikiem „New Yorker”, a wcześniej z dziennikiem „Washington Post”. Gladwell urodził się w 1963 roku w Wielkiej Brytanii, jednak z pochodzenia jest Kanadyjczykiem.

Jego reportaże dotyczą takich zagadnień jak zachowania konsumentów, przestępczość w Nowym Jorku czy testy osobowości i pokazują jego rozległe zainteresowania socjologiczne, psychologiczne i marketingowe. Właściwie każda z napisanych przez niego książek z miejsca osiąga status bestsellera.

Wyróżnienia

Magazyn „Times” umieścił Malcolma Gladwella na liście stu najbardziej wpływowych naukowców oraz myślicieli. W 2007 roku otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Waterloo, a trzy lata później doktorat honoris causa Uniwersytetu Toronto. Otrzymał także drugie najważniejsze wyróżnienie w Kanadzie – Order of Canada.

Podcast Malcolma Gladwella - "Revisionist History"

Malcolm Gladwell jest gospodarzem podcastu „Revisionist History”. Był on początkowo produkowany przez Panoply Media. Teraz produkuje go podcastowa firma Gladwella. Każdy odcinek rozpoczyna się od pytania o daną osobę, wydarzenie albo ideę, a następnie dochodzi do dyskusji dotyczącej zagadnienia.

Książki Malcolma Gladwella

Malcolm Gladwell opublikował dotychczas sześć książek. Pięć z nich ukazało się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak. Autor zadebiutował w 2000 roku książką „Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian”. Gladwell pokazuje w niej, że punkt przełomowy jest momentem, w którym idee, produkty oraz zachowania wychodzą poza grono kilku osób i zmieniają się w modę. Kolejną książką jest „Błysk! Potęga przeczucia” pokazująca, jak ważna jest intuicja. Innymi książkami autora są „Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu”, „Co widział pies i inne przygody” oraz „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy”.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Malcolma Gladwella znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com! Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).