Majówkowy Maraton Czytelniczy

Malcolm Gladwell Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Malcolm Gladwell Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Malcolm Gladwell to dziennikarz, autor książek non-fiction i publicysta związany obecnie z tygodnikiem „New Yorker”, a wcześniej z dziennikiem „Washington Post”. Gladwell urodził się w 1963 roku w Wielkiej Brytanii, jednak z pochodzenia jest Kanadyjczykiem.

Jego reportaże dotyczą takich zagadnień jak zachowania konsumentów, przestępczość w Nowym Jorku czy testy osobowości i pokazują jego rozległe zainteresowania socjologiczne, psychologiczne i marketingowe. Właściwie każda z napisanych przez niego książek z miejsca osiąga status bestsellera.

Wyróżnienia

Magazyn „Times” umieścił Malcolma Gladwella na liście stu najbardziej wpływowych naukowców oraz myślicieli. W 2007 roku otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Waterloo, a trzy lata później doktorat honoris causa Uniwersytetu Toronto. Otrzymał także drugie najważniejsze wyróżnienie w Kanadzie – Order of Canada.

Podcast Malcolma Gladwella - "Revisionist History"

Malcolm Gladwell jest gospodarzem podcastu „Revisionist History”. Był on początkowo produkowany przez Panoply Media. Teraz produkuje go podcastowa firma Gladwella. Każdy odcinek rozpoczyna się od pytania o daną osobę, wydarzenie albo ideę, a następnie dochodzi do dyskusji dotyczącej zagadnienia.

Książki Malcolma Gladwella

Malcolm Gladwell opublikował dotychczas sześć książek. Pięć z nich ukazało się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak. Autor zadebiutował w 2000 roku książką „Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian”. Gladwell pokazuje w niej, że punkt przełomowy jest momentem, w którym idee, produkty oraz zachowania wychodzą poza grono kilku osób i zmieniają się w modę. Kolejną książką jest „Błysk! Potęga przeczucia” pokazująca, jak ważna jest intuicja. Innymi książkami autora są „Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu”, „Co widział pies i inne przygody” oraz „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy”.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Malcolma Gladwella znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com! Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.