Majówkowy Maraton Czytelniczy

Malcolm Gladwell Literatura - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Malcolm Gladwell Literatura - książki, ebooki i audiobooki

Malcolm Gladwell to dziennikarz, autor książek non-fiction i publicysta związany obecnie z tygodnikiem „New Yorker”, a wcześniej z dziennikiem „Washington Post”. Gladwell urodził się w 1963 roku w Wielkiej Brytanii, jednak z pochodzenia jest Kanadyjczykiem.

Jego reportaże dotyczą takich zagadnień jak zachowania konsumentów, przestępczość w Nowym Jorku czy testy osobowości i pokazują jego rozległe zainteresowania socjologiczne, psychologiczne i marketingowe. Właściwie każda z napisanych przez niego książek z miejsca osiąga status bestsellera.

Wyróżnienia

Magazyn „Times” umieścił Malcolma Gladwella na liście stu najbardziej wpływowych naukowców oraz myślicieli. W 2007 roku otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Waterloo, a trzy lata później doktorat honoris causa Uniwersytetu Toronto. Otrzymał także drugie najważniejsze wyróżnienie w Kanadzie – Order of Canada.

Podcast Malcolma Gladwella - "Revisionist History"

Malcolm Gladwell jest gospodarzem podcastu „Revisionist History”. Był on początkowo produkowany przez Panoply Media. Teraz produkuje go podcastowa firma Gladwella. Każdy odcinek rozpoczyna się od pytania o daną osobę, wydarzenie albo ideę, a następnie dochodzi do dyskusji dotyczącej zagadnienia.

Książki Malcolma Gladwella

Malcolm Gladwell opublikował dotychczas sześć książek. Pięć z nich ukazało się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak. Autor zadebiutował w 2000 roku książką „Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian”. Gladwell pokazuje w niej, że punkt przełomowy jest momentem, w którym idee, produkty oraz zachowania wychodzą poza grono kilku osób i zmieniają się w modę. Kolejną książką jest „Błysk! Potęga przeczucia” pokazująca, jak ważna jest intuicja. Innymi książkami autora są „Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu”, „Co widział pies i inne przygody” oraz „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy”.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Malcolma Gladwella znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com! Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura

„Literatura” jest bardzo obszerną kategorią zawierającą w sobie książki z licznych podkategorii, dlatego możemy tu znaleźć zarówno literaturę piękną, poezję i dramat, jak i powieść obyczajową i historyczną, a także fantastykę, horror, kryminał i romans. Najchętniej czytane pozycje w księgarni internetowej Woblink.com należą do jednego z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia Remigiusza Mroza, którego powieści od razu zdobywają rzesze wiernych fanów („Hashtag”, „Testament”, „Zerwa”), znanego na całym świecie, niekwestionowanego króla horrorów Stephena Kinga („Outsider”, „To”), a także brytyjskiej pisarki, jednej z najpopularniejszych autorek powieści dla kobiet Jojo Mojes („Moje serce w dwóch światach”, „Kiedy odszedłeś”, „Zanim się pojawiłeś”). W kategorii „Literatura” nie mogło także zabraknąć takich tytułów jak „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, która przedstawia przerażającą antyutopię o piekle kobiet zmuszonych do życia w reżimowym państwie, „Kredziarz” C.J. Tudor, czyli pełnego koszmarów thrillera będącego niezwykle udanym debiutem literackim brytyjskiej pisarki czy opartej na motywach mitologicznych „Kirke” Madeleine Miller – opowieści o samotnej kobiecie walczącej z przeciwnościami losu i zmuszonej wybierać między bogami a śmiertelnikami. W ofercie znajdują się również książki tworzące kanon literatury polskiej i europejskiej, utwory cenione i wartościowe. Należą do nich ponadczasowe pozycje pisarzy polskich, jak np. „Bajki robotów” Stanisława Lema, „Lalka” Bolesława Prusa, „Potop” Henryka Sienkiewicza, a także zagranicznych, czyli m.in. „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, „Wojna i pokój” Lwa Tołstoja, „Nędznicy” Victora Hugo.