Majówkowy Maraton Czytelniczy

Malcolm Gladwell Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Malcolm Gladwell Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Malcolm Gladwell to dziennikarz, autor książek non-fiction i publicysta związany obecnie z tygodnikiem „New Yorker”, a wcześniej z dziennikiem „Washington Post”. Gladwell urodził się w 1963 roku w Wielkiej Brytanii, jednak z pochodzenia jest Kanadyjczykiem.

Jego reportaże dotyczą takich zagadnień jak zachowania konsumentów, przestępczość w Nowym Jorku czy testy osobowości i pokazują jego rozległe zainteresowania socjologiczne, psychologiczne i marketingowe. Właściwie każda z napisanych przez niego książek z miejsca osiąga status bestsellera.

Wyróżnienia

Magazyn „Times” umieścił Malcolma Gladwella na liście stu najbardziej wpływowych naukowców oraz myślicieli. W 2007 roku otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Waterloo, a trzy lata później doktorat honoris causa Uniwersytetu Toronto. Otrzymał także drugie najważniejsze wyróżnienie w Kanadzie – Order of Canada.

Podcast Malcolma Gladwella - "Revisionist History"

Malcolm Gladwell jest gospodarzem podcastu „Revisionist History”. Był on początkowo produkowany przez Panoply Media. Teraz produkuje go podcastowa firma Gladwella. Każdy odcinek rozpoczyna się od pytania o daną osobę, wydarzenie albo ideę, a następnie dochodzi do dyskusji dotyczącej zagadnienia.

Książki Malcolma Gladwella

Malcolm Gladwell opublikował dotychczas sześć książek. Pięć z nich ukazało się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak. Autor zadebiutował w 2000 roku książką „Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian”. Gladwell pokazuje w niej, że punkt przełomowy jest momentem, w którym idee, produkty oraz zachowania wychodzą poza grono kilku osób i zmieniają się w modę. Kolejną książką jest „Błysk! Potęga przeczucia” pokazująca, jak ważna jest intuicja. Innymi książkami autora są „Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu”, „Co widział pies i inne przygody” oraz „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy”.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Malcolma Gladwella znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com! Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).