Małgorzata Gutowska-Adamczyk Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to polska pisarka, scenarzystka filmowa, dziennikarka i historyczka teatru. Autorka przez jakiś czas pracowała jako nauczycielka łaciny i języka polskiego. Najpopularniejsze tytuły pisarki to te należące do sagi o Gutowie. Prywatnie Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest żoną Wojciecha Adamczyka, reżysera filmowego.

Książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Autorka „Cukierni Pod Amorem” tworzy literaturę obyczajową. W swoich książkach skupia się na przedstawieniu w pełen emocji sposób losów swoich bohaterów i łączących ich relacji. Ukazuje życia wielopokoleniowych rodzin i codzienność, z jaką się zmagają.

Zadebiutowała w 2002 roku książką „110 ulic”. Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką takich powieści jak „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Mariola, moje krople”, „Opowieści Pana Rożka”, „Kalendarze”, „Fortuna i namiętności. Klątwa” i „Fortuna i namiętności. Zemsta”.

Oprócz powieści obyczajowych Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze także książki młodzieżowe. Należą do nich między innymi „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki” czy „220 linii”.

Cukiernia Pod Amorem

Pisarka jest znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi o Gutowie. To rozbudowana sześciotomowa saga rodzinna, w której autorka opisuje losy kilku pokoleń rodzin. Akcja powieści została umieszczona w XIX-wiecznych dworkach i na współczesnej prowincji. Saga składa się z dwóch cykli. Pierwszy z nich zawiera tomy: „Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy”, „Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie”, „Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie”, a drugi: „Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą”, „Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów” i „Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas”. Autorka napisała także dwie książki „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenrod” i „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich”, w których rozwija historię jednej z bohaterek „Cukierni Pod Amorem”.

Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest ceniona zarówno przez czytelników, jak i krytyków. „Cukiernia Pod Amorem” została wybrana Książką Roku 2011 Portalu Granice.pl. Powieść „Zajezierscy” została wyróżniona Nagrodą Blogerów Książkowych Złota Zakładka w aż trzech kategoriach, a książkę „13. Poprzeczna” wybrano Książką Roku 2008 w kategorii literatura polskiej sekcji IBBY.

Twórczość Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Poza pisaniem książek Małgorzata Gutowska-Adamczyk tworzy scenariusze. Jest autorką scenariuszy do filmów i seriali: „Tata, a Marcin powiedział”, „Pokój na czerwono” i „Rodziców nie ma w domu” (odcinek 44). Oprócz tego pisała dialogi do serialu „Na Wspólnej”.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisaną literaturę obyczajową, sięgnijcie po powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Nie zawiedziecie się! W księgarni Woblink.com znajdziecie szeroki wybór tytułów autorki we wszystkich formatach – książki papierowe, ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.