Majówkowy Maraton Czytelniczy

Małgorzata Ronc Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Ronc Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Ronc to prokurator, która na swoim koncie ma wiele bardzo skomplikowanych dochodzeń. Powierzono jej między innymi śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza oraz seryjnego mordercy Henryka Morusia. Prowadziła również sprawę wypadku, w którym śmierć poniósł prezes Najwyższej Izby Kontroli, Walerian Pańko. W 2015 roku, nakładem Wydawnictwa Znak, ukazała się książka „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” będąca efektem rozmowy Małgorzaty Ronc z dziennikarką „Polityki”, Joanną Podgórską. Ronc opowiada o kulisach najsłynniejszych śledztw, a także o swojej drodze do sukcesu w świecie zdominowanym przez mężczyzn – milicjantów, przestępców i donosicieli.

Życie prywatne i kariera Małgorzaty Ronc

Małgorzata Ronc pochodzi z Piotrkowa. Studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Nie dostała się na aplikację sędziowską i podjęła pracę w banku. Jak sama mówi, taki zawód nie za bardzo jej odpowiadał – po jakimś czasie dyrektor banku przeniósł Ronc do sekretariatu. W 1975 roku zaczęła pracować w prokuraturze, gdzie dostała aplikancki etat. Prowadziła najgłośniejsze sprawy, którymi swego czasu żyła cała Polska, w tym mordercy czterech chłopców, Mariusza Trynkiewicza oraz Henryka Morusia winnego śmierci siedmiu osób. Dla obu zbrodniarzy wnioskowała o karę śmierci za każdy czyn – w przypadku Trynkiewicza cztery, a dla Morusia siedem razy. Pracowała przy śledztwach dotyczących zagadkowej śmieci prezesa NIK-u i łapówek branych przez lekarzy. Obecnie Ronc pracuje w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Pomysł na książkę „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” powstał w Wydawnictwie Znak. Publikacja jest efektem rozmów pani prokurator z Joanną Podgórską, dziennikarką „Polityki”. Małgorzata Ronc opowiada o kulisach najsłynniejszych śledztw w jej karierze oraz o tym, jakich poświęceń musiała dokonać, żeby odnieść sukces w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Zdradza jak domyśliła się, że odnaleziona w rzece czaszka jest dowodem w nierozwiązanej sprawie, w jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów oraz jak udało jej się przekonać seryjnego mordercę do zdradzenia nieznanej milicji zbrodni. Oprócz spraw zawodowych Ronc momentami opowiada także o swoim życiu prywatnym. Przede wszystkim jednak skupia się na pracy, jej wadach i zaletach. Dzięki temu czytelnik może dowiedzieć się, jak wyglądał zawód prokuratora w PRL.

Książki Małgorzaty Ronc na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie książkę „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” w formie ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.