Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcel Moss Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcel Moss Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Marcel Moss to pseudonim polskiego pisarza i twórcy popularnego profilu „Zwierzenie”, który działa na Facebooku oraz Instagramie. Jego bestsellerowe książki zaliczane są najczęściej do takich gatunków jak thriller psychologiczny, kryminał czy powieść sensacyjna. Moss tworzy zaangażowaną społecznie literaturę, w której porusza trudne i aktualne, często tabuizowane tematy. Największą popularność przyniosła mu „Trylogia Hejterska”. Należą do niej: „Nie odpisuj”, „Nie patrz” i „Nie krzycz”.

Autor „Nie odpisuj” ukończył studia w SGH i na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracuje w marketingu internetowym jako ekspert do spraw mediów społecznościowych oraz digital marketingu. Swój czas dzieli między pracę zawodową, pisanie książek i prowadzenie profilu „Zwierzenie”.

O czym pisze Marcel Moss?

W swoich powieściach Marcel Moss opisuje aktualne i ważne problemy, z jakimi boryka się społeczeństwo XXI wieku. Autor często wybiera tematy, które w dyskursie publicznym są pomijane lub objęte tabu. Nie boi się poruszać zagadnień kontrowersyjnych i trudnych, jak hejt w internecie, stalking, przemoc (zarówno fizyczna jak i psychiczna), choroby psychiczne, alkoholizm, lekomanię i narkomanię (także u kobiet), molestowanie seksualne, poronienia czy zdrady. Bohaterami jego książek są najczęściej ludzie z krwi i kości, pełni wad oraz słabości. Powieści Mossa charakteryzują się mrocznym klimatem i pełną napięcia akcją.

Wszystkie książki Marcela Mossa zostały wydane nakładem Wydawnictwa Filia. W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie je w postaci ebooków, audiobooków i książek papierowych.

Zwierzenie

„Zwierzenie” to profil, dzięki któremu użytkownicy mogą podzielić się, zupełnie anonimowo, swoimi historiami, problemami, a także sukcesami z innymi internautami. Tworząc ten profil Marcel Moss miał na celu wykreowanie w cyfrowym świecie miejsca bez hejtu, którego sam kiedyś padł ofiarą. Na początku „Zwierzenie” było dla niego przestrzenią, gdzie mógł dzielić się swoimi refleksjami i emocjami. W ślady Mossa szybko poszli inni internauci, również chcący podzielić się z kimś własnymi historiami. Pomimo natłoku zadań Marcel Moss nie przestał prowadzić profilu i nadal sumiennie odpowiada piszącym do niego osobom.

Debiutancka powieść – „Nie odpisuj”

„Zwierzenie” stało się dla Marcela Mossa inspiracją do napisania pierwszej powieści. Zanim zaczął prowadzić profil, nie myślał o karierze pisarza. „Nie odpisuj”, wydane w 2019 roku, powstało po tym, jak otrzymał zwierzenie od pewnej dziewczyny, która planowała popełnić samobójstwo. Mossowi udało się odwieść ją od tego zamiaru. Owo zdarzenie wpłynęło na mężczyznę i wstrząsnęło nim, dlatego też w „Nie odpisuj” chciał zwrócić uwagę odbiorców na konkretne i ważne problemy występujące w społeczeństwie.

Główna bohaterka powieści, Martyna, prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo dzielą się swoimi sekretami. Pogrążona w głębokiej depresji kobieta czyta o problemach innych ludzi, co dodaje jej otuchy. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość, którą powinna była zignorować. Stało się jednak inaczej – Martyna, po wypiciu butelki wina, traci czujność i odpisuje. W tej chwili przestaje być powiernicą tajemnic anonimowych osób, a staje się częścią czyjegoś przerażającego życia.

Trylogia Hejterska

W związku z sukcesem, jaki odniosła jego pierwsza powieść, Marcel Moss postanowił pisać dalej. Na początku 2020 roku wydał książkę zatytułowaną „Nie patrz”. To opowieść o szanowanej psychoterapeutce Ewie, która skrywa mroczną tajemnicę. Oprócz samej Ewy, wie o niej tylko była pacjentka kobiety, Martyna. Grozi Ewie, że zdradzi jej sekret, jeśli lekarka nie pomoże jej w rozwikłaniu sprawy pewnego morderstwa sprzed miesięcy.

Kolejna powieścią, w której autor mierzy się z problemami społeczeństwa XXI wieku jest thriller „Nie patrz”. Marcel Moss pokazuje tu historię pogrążonej w długach Anity, która zarabia na życie jako anonimowa hejterka i gnębionego przez żonę Michała.

Książki „Nie odpisuj”, „Nie patrz” i „Nie krzycz” składają się na „Trylogię Hejterską”, która skłania czytelników do podejmowania dyskusji na ważne i aktualne tematy społeczne, takie jak przemoc, hejt, samotność oraz anonimowość w internecie. Wszystkie trzy tytuły znajdziecie w księgarni Woblink.com w formie ebooka, audiobooka oraz książki papierowej.

Pozostałe książki Marcela Mossa

Oprócz „Trylogii Hejterskiej” Marcel Moss ma w swoim dorobku literackim trzy osobne powieści: „Pokaż mi”, „Nie wiesz wszystkiego” oraz „Wszyscy muszą zginąć”. Tekst jego autorstwa znalazł się także w książce „Seryjni mordercy”, w której autorzy bestsellerowych kryminałów, profiler i psycholog sądowy próbują przeniknąć do umysłów wybranych polskich seryjnych morderców XX i XXI wieku.

Mroczne sekrety – thriller domestic noir

Najnowsza powieść Marcela Mossa to „Mroczne sekrety”. Tytuł ten miał swoją premierę 11 sierpnia 2021 roku i ukazał się nakładem Wydawnictwa Filia. Tym razem autor prezentuje czytelnikom szokujący i obnażający ludzkie słabości thriller domestic noir inspirowany prawdziwą historią. Dorota żyjąca od lat z agresywnym mężem obmyśla w tajemnicy plan uwolnienia się od despotycznego partnera. Alicja i Jakub chcąc ratować małżeństwo wybierają się na wspólne wakacje podczas których poznają tajemniczą parę. Nowa znajomość wywróci ich życie od góry nogami. Osiemnastoletnia Nadia postanawia spotkać się z biologiczną matką. Nie wie jeszcze, że dopuszczenie tej kobiety do swojego życia będzie się wiązało ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Te trzy historie połączą się ze sobą w najgorszym możliwym momencie. Bohaterowie każdej z nich zrobią wszystko, by ich najmroczniejsze sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcela Mossa w formie ebooków, audiobooków i książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.