Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Kącki Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Kącki Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Kącki jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, autorem głośnych reportaży oraz książek non-fiction. Specjalizuje się również w dziennikarstwie śledczym. Swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w 1997 roku w „Expressie Poznańskim”. Dwa lata później zaczął współpracę z „Gazetą Poznańską”, a od 2003 roku związany jest z „Gazetą Wyborczą”. Jego teksty ukazują się w „Dużym Formacie”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich. Otrzymał między innymi tytuł Dziennikarza Roku, Grand Press, nagrodę Watergate oraz MediaTory. W 2016 roku był nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Działalność dziennikarska

Marcin Kącki znany jest ze swoich mocnych reportaży ujawniających kulisy działań różnych instytucji oraz przestępstwa. W 2003 roku nagłośnił sprawę molestowania chórzystów Poznańskiego Chóru Chłopięcego, a w 2006 roku opisał tzw. „seksaferę” w Samoobronie. Pisał też o m.in. o kupowaniu podpisów na listach poparcia w wyborach parlamentarnych, procesach lobbingowych czy finansowych związkach kibiców Lecha Poznań z klubem.

Książki Marcina Kąckiego

Pierwsza książka Kąckiego, „Lepperiada”, ukazała się w 2013 roku nakładem wydawnictwa Czarne. Tematem jego reportażu była jedna z najbardziej kuriozalnych partii w historii polskiego parlamentaryzmu – Samoobrona. Jednym z jej głównych bohaterów jest lider i założyciel Samoobrony, Andrzej Lepper. Książka Kąckiego to nie tylko historyczny zapis działalności partii, ale również opowieść o bezlitosnej, usłanej aferami i przestępstwami drodze do zdobycia, a później utrzymania władzy.

W tym samym roku ukazała się książka „Maestro. Historia milczenia” – efekt dziesięciu lat pracy reporterskiej poświęconej historii skandalu pedofilskiego w Polskich Słowikach – chórze chłopięcym prowadzonym przez Wojciecha Kroloppa.

W 2015 roku ukazała się kolejna głośna książka Kąckiego – „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”. Tym razem reportażysta przygląda się miastu, które w ogólnopolskiej narracji przedstawiane jest jako stolica ksenofobii, antysemityzmu i rasizmu. Kącki stara się skonfrontować opinie o mieście z faktami. W 2017 roku, obok książek „Plaża za szafą” i „Fak maj lajf”, ukazał się także drugi „miejski” tytuł autorstwa Kąckiego – „Poznań. Miasto grzechu”.

W przeciwieństwie do Białegostoku Poznań ma opinie miasta postępowego, nowoczesnego i otwartego. Czy faktycznie taki jest? W tle powraca temat poznańskiego chóru Kroloppa. W 2020 roku Kącki zwrócił swoją uwagę w stronę kolejnego miasta – tym razem postanowił opisać miejsce mierzące się z historyczną traumą. „Oświęcim. Czarna zima” to miasto naznaczone obecnością obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego mieszkańcy codziennie mijają bramę byłego obozu, żyją w cieniu jego i społecznej traumy ciążącej nad najpotworniejszą machiną śmierci w historii świata.

Książki Marcina Kąckiego w formie ebooków, audiobooków i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Ebooki „Oświęcim. Czarna zima” oraz „Fak maj lajf” znajdziecie tylko na Woblinku!

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.