Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Margielewski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Margielewski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Margielewski jest polskim dziennikarzem i reportażystą, autorem książek skupiających się przede wszystkim na ciemnych stronach życia arabskich bogaczy oraz prowadzonych przez nich biznesów. Wśród bestsellerów jego autorstwa wyróżnić można między innymi “Byłam arabską stewardessą” czy “Jak podrywają szejkowie”. Margielewski w swojej karierze był zarówno dziennikarzem prasowym, radiowym, jak i telewizyjnym. Przez wiele lat swojej dziennikarskiej kariery związany był z różnymi mediami, w tym z “Maximem”, “Super Expressem”, portalem Gazeta pl., Telewizją Polską lub Polsat Café.

Debiut literacki Marcina Margielewskiego

Marcin Margielewski jest zapalonym podróżnikiem - eksploruje zwłaszcza kraje Bliskiego Wschodu. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Arabia Saudyjska - to tylko niektóre z miejsc, w których mieszkał. To właśnie te wizyty zainspirowały go do napisania debiutanckiej powieści. Pierwszą książką Margielewskiego była pozycja zatytułowana “Jak podrywają szejkowie”, która początkowo miała być napisana na zamówienie jednego z magnatów. W trakcie zbierania materiału dziennikarz poznał głębiej stosunki panujące w otoczeniu swojego zleceniodawcy oraz podobnych mu osób, które znacząco odbiegały od tych opisywanych mu na początku pracy. “Jak podrywają szejkowie” to historia skrywanych za zamkniętymi, często hotelowymi drzwiami tajemnic świata arabskich bogaczy. Jak doszli do swojej fortuny? Jak wygląda ich codzienność? Poznajemy Abeda, który regularnie przyjeżdża z ojcem na aukcje koni. Pewnego dnia kuzyn otwiera przed nim bramę do znacznie ciekawszego, jak się wydaje, świata pełnego narkotyków, seksu i perwersji. Czy skoro ma się pieniądze, można już wszystko?

Na tyłach dubajskich hoteli

Jednym z najbardziej znanych reportaży Marcina Margielewskiego jest książkaTajemnice hoteli Dubaju”. To największe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miasto znane jest ze swojego bogactwa oraz luksusu. Informatorem dziennikarza jest Samir, konsjerż w jednym z najdroższych dubajskich hoteli, Al Jannah. Zanim zaczął tam pracować, pomagał swoim dziadkom, właścicielom standardowego hotelu. To doświadczenie spowodowało, że zaczął marzyć o studiowaniu hotelarstwa, a kiedy udało się mu to osiągnąć, Samir zameldował się do pracy w Al Jannah. Margielewski przechodzi wraz z nim przez poszczególne pokoje hotelowe, korytarze i zamknięte dla gości klatki schodowe, doświadczając wszystkiego, co przydarzyło się konsjerżowi najbogatszych hotelowych gości. Samir jest dla nich chłopcem na posyłki, którego zawołać można w każdym momencie i zlecić mu dowolne, nawet najdziwniejsze zachcianki. Bilety na wykupiony już w całości koncert? Nie ma problemu. Stolik na dziś wieczór w restauracji, w której od miesięcy nie ma już wolnych miejsc? Już się robi. Narkotyki, dziewczyny do towarzystwa, używki? Nic nowego pod słońcem. Gdyby odpowiednie osoby dowiedziały się, że Samir spełnia takie życzenia, groziłoby mu więzienie. Konsjerż opowiada nie tylko o sobie, ale także o innych pracownikach hotelu i o codziennym życiu na tyłach luksusowych hoteli.

“Niewolnicy”

Najnowszą, wydaną w 2021 roku, książką Marcina Margielewskiego jest “Koszmar arabskich służących”. To druga pozycja z serii “Niewolnicy”, która opowiada o ludziach traktowanych w niektórych krajach Bliskiego Wschodu jak przedmioty, a nawet zwykłe towary. Pierwszym tytułem z tej serii były “Modelki z Dubaju” (2020), przedstawiające relację kobiety, która w pogoni za marzeniem zostania modelką dotarła do miasta, w którym sny zderzają się z rzeczywistością. Dziewczyny takie jak ona często trafiają do szarej strefy, półświatka, w którym zaczynają być traktowane jak żywy inwentarz. Pomimo surowych praw dotyczących nierządu panujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w zakamarkach Dubaju czai się inny świat. Takie kobiety nie są prostytutkami - zarówno one, jak i ich klienci nazywają je "modelkami".

Podobne tematy porusza “Koszmar arabskich służących”, skupiający się na opowieściach biednych kobiet, które sytuacja życiowa zmusza do podjęcia pracy w charakterze służącej w bogatych arabskich domach. Odcięte od rodziny, pozbawione paszportów i jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym służące pracują nieustannie. Gnębione, bite, a nawet gwałcone nie mają jak upomnieć się o swoje prawa i sprawić, by po powrocie do rodzinnych stron świat im uwierzył. Margielewskiemu udało się namówić Ekę, pochodzącą z Indonezji kobietę, by opowiedziała historie swojej mamy i cioci, byłych służących.

Te i pozostałe książki Marcina Margielewskiego, takie jak “Byłam arabską stewardessą”, “Zaginione arabskie księżniczki” czy “Urodziłam dziecko szejka” znajdziecie na Woblinku jako ebooki, audiobooki lub książki papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.