Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Meller Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Meller Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Meller urodził się w 1968 roku. To polski dziennikarz, prezenter, publicysta, redaktor, były dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Meller jest z wykształcenia historykiem. Ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jego praca magisterska dotyczyła myślenia o historii w ruchu „Solidarności” na początku lat 80. XX wieku. Przez wiele lat Meller związany był z prasą drukowaną. Pisał m.in dla „Playboya”, którego później został redaktorem naczelnym. Tę funkcję sprawował przez blisko dziesięć lat (2003-2012). Następnie został felietonistą „Wprost”. Później publikował na łamach „Newsweeka”.

Życiorys Marcina Mellera

Równocześnie do kariery dziennikarskiej w prasie Meller prowadził działalność telewizyjną. W latach 200-2002 prowadził pierwszą polską edycję programu „Agent”. W latach 2005-2008 i 2013-2019 współprowadził program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN”. Od 2009 roku nieprzerwanie prowadzi program publicystyczno-kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. Do programu zaprasza różne postaci ze świata kultury – pisarzy, piosenkarzy, krytyków i celebrytów, którzy ze swojej perspektywy opisują codzienność. Częstymi gośćmi Mellera są m.in. Łukasz Orbitowski, Łukasz Maciejewski, Szczepan Twardoch, Justyna Sobolewska, Wojciech Chmielarz czy Sylwia Chutnik.

W 2016 roku Marcin Meller rozpoczął pracę jako dyrektor wydawniczy w Grupie Wydawniczej Foksal. Prywatnie Meller jest synem Stefana Mellera, byłego ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej we Francji i Rosji. Jego ojciec pełnił również funkcję ministra spraw zagranicznych. Żoną Marcina Mellera jest Anna Dziewit-Meller, pisarka, publicystka i redaktorka.

Gaumardżos

Wspólnie z żoną Marcin Meller napisał książkę „Gaumardżos”. To efekt wyprawy i wielkiej miłości małżeństwa Mellerów do Gruzji. Choć autorzy przekonują, że w książce jest trochę kontrowersyjnych treści, to nie będą ukrywać, że nie są obiektywni w pisaniu o Gruzji. Są bowiem „zaczadzeni” historią, kulturą, smakami i barwami tego kraju. Za wydaną w 2011 roku książkę „Gaumardżos” Mellerowie otrzymali Nagrodę Magellana.

Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe

W 2013 roku ukazała się kolejna książka Mellera – „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. To zbiór reportaży, relacji, felietonów i anegdot Mellera. Dziennikarz pisze m.in. o wyprawie z kibicami Legii do Goeteborga, wojnie ducha świętego w Ugandzie, komicznej sytuacji, w której został uznany za asystenta generała wojska polskiego oraz o anegdotach z życia jego ojca – znanego polityka.

Sprzedawca arbuzów

W 2016 roku, nakładem Wydawnictwa Wielka Litera, ukazała się książka „Sprzedawca arbuzów”. To zbiór najciekawszych felietonów Mellera, które w większości ukazywały się na łamach „Newsweeka”. Meller w bardzo soczysty, charakterystyczny dla siebie sposób opowiada o wydarzeniach społeczno-politycznych zarówno dotyczących kraju, jak i reszty świata. Przy okazji opowiada o swojej rodzinie, wspomina czasy PRL-u oraz pisze o absurdach toczących naszą codzienność.

W 2019 roku, nakładem Wydawnictwa W.A.B., ukazał się kolejny tom felietonów Mellera. Tym razem zbiór zawiera teksty z lat 2016-2019. Oprócz tekstów o polityce i historii są tutaj artykuły o uwielbianych przez autora Mazurach, piłce nożnej i ojcu. „Nietoperz i suszone cytryny” to także opowieść o tym, co Mellera zachwyca, wkurza, inspiruje, irytuje i motywuje.

Książki Marcina Mellera na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcina Mellera we wszystkich formatach (ebook, audiobook, wersja papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.