Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Meller Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Meller Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Meller urodził się w 1968 roku. To polski dziennikarz, prezenter, publicysta, redaktor, były dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Meller jest z wykształcenia historykiem. Ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jego praca magisterska dotyczyła myślenia o historii w ruchu „Solidarności” na początku lat 80. XX wieku. Przez wiele lat Meller związany był z prasą drukowaną. Pisał m.in dla „Playboya”, którego później został redaktorem naczelnym. Tę funkcję sprawował przez blisko dziesięć lat (2003-2012). Następnie został felietonistą „Wprost”. Później publikował na łamach „Newsweeka”.

Życiorys Marcina Mellera

Równocześnie do kariery dziennikarskiej w prasie Meller prowadził działalność telewizyjną. W latach 200-2002 prowadził pierwszą polską edycję programu „Agent”. W latach 2005-2008 i 2013-2019 współprowadził program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN”. Od 2009 roku nieprzerwanie prowadzi program publicystyczno-kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. Do programu zaprasza różne postaci ze świata kultury – pisarzy, piosenkarzy, krytyków i celebrytów, którzy ze swojej perspektywy opisują codzienność. Częstymi gośćmi Mellera są m.in. Łukasz Orbitowski, Łukasz Maciejewski, Szczepan Twardoch, Justyna Sobolewska, Wojciech Chmielarz czy Sylwia Chutnik.

W 2016 roku Marcin Meller rozpoczął pracę jako dyrektor wydawniczy w Grupie Wydawniczej Foksal. Prywatnie Meller jest synem Stefana Mellera, byłego ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej we Francji i Rosji. Jego ojciec pełnił również funkcję ministra spraw zagranicznych. Żoną Marcina Mellera jest Anna Dziewit-Meller, pisarka, publicystka i redaktorka.

Gaumardżos

Wspólnie z żoną Marcin Meller napisał książkę „Gaumardżos”. To efekt wyprawy i wielkiej miłości małżeństwa Mellerów do Gruzji. Choć autorzy przekonują, że w książce jest trochę kontrowersyjnych treści, to nie będą ukrywać, że nie są obiektywni w pisaniu o Gruzji. Są bowiem „zaczadzeni” historią, kulturą, smakami i barwami tego kraju. Za wydaną w 2011 roku książkę „Gaumardżos” Mellerowie otrzymali Nagrodę Magellana.

Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe

W 2013 roku ukazała się kolejna książka Mellera – „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. To zbiór reportaży, relacji, felietonów i anegdot Mellera. Dziennikarz pisze m.in. o wyprawie z kibicami Legii do Goeteborga, wojnie ducha świętego w Ugandzie, komicznej sytuacji, w której został uznany za asystenta generała wojska polskiego oraz o anegdotach z życia jego ojca – znanego polityka.

Sprzedawca arbuzów

W 2016 roku, nakładem Wydawnictwa Wielka Litera, ukazała się książka „Sprzedawca arbuzów”. To zbiór najciekawszych felietonów Mellera, które w większości ukazywały się na łamach „Newsweeka”. Meller w bardzo soczysty, charakterystyczny dla siebie sposób opowiada o wydarzeniach społeczno-politycznych zarówno dotyczących kraju, jak i reszty świata. Przy okazji opowiada o swojej rodzinie, wspomina czasy PRL-u oraz pisze o absurdach toczących naszą codzienność.

W 2019 roku, nakładem Wydawnictwa W.A.B., ukazał się kolejny tom felietonów Mellera. Tym razem zbiór zawiera teksty z lat 2016-2019. Oprócz tekstów o polityce i historii są tutaj artykuły o uwielbianych przez autora Mazurach, piłce nożnej i ojcu. „Nietoperz i suszone cytryny” to także opowieść o tym, co Mellera zachwyca, wkurza, inspiruje, irytuje i motywuje.

Książki Marcina Mellera na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcina Mellera we wszystkich formatach (ebook, audiobook, wersja papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.