Marcin Wilk Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wilk Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wilk urodził się w 1978 roku. To polski dziennikarz, publicysta, animator kultury, redaktor, tłumacz, autor biografii. Publikował na łamach takich pism, jak „Polityka”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Czas Kultury”, „Ha!art”, „Przegląd”, „Lampa”. Na swoim koncie ma również pracę w Radiu Kraków. Wilk angażuje się w różnego rodzaju programy artystyczne i kulturalne. W Krakowie jest jednym z prowadzących Dyskusyjne Kluby Książki. Napisał cztery książki – „W biegu... Książka podróżna”, „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”, „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”, „Pokój z widokiem. Lato 1939”.

W biegu… książka podróżna - debiutancka książka Marcina Wilka

Marcin Wilk debiutował w 2010 roku książką „W biegu... Książka podróżna” wydaną przez Universitas. To wyjątkowa książka, na którą składa się siedemnaście podróży i aż czterdziestu siedmiu rozmówców. A wśród nich m.in. Dubravka Ugresic, Michel Houellebecq, Erica Fischer, John Irving, Olga Tokarczuk, Robin Cook, Aleksandra Marinina, Tony Parsons, Katarzyna Grochola, Janusz Leon Wiśniewski, Ewa Kuryluk, Etgar Keret, Izabela Sowa, Jan Grzegorczyk, Hanna Samson, Michel Faber i wielu innych. Punktem wyjścia zawsze była książka. Dopiero później następował dialog. Wiele z rozmów zostało przeprowadzonych w biegu, niektóre z nich były nieoczekiwane, inne zaś zaskakujące.

Tyle słońca. Biografia Anny Jantar

W 2015 roku ukazała się jego druga książka – „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”. Książka doczekała się wznowienia w 2020 roku. To opowieść o artystce, która gdy wchodziła na scenę, rozpromieniała swym blaskiem wszystkich dookoła – widownię, muzyków, a nawet realizatorów koncertów. Była ulubienicą publiczności – artystka odwzajemniała to uczucie – uwielbiała swoich fanów i znakomicie odnajdywała się na scenie. Na jej koncerty zawsze przychodziły tłumy. Ta wyjątkowa artystka była autorką takich piosenek jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Nie nie może wiecznie trwać” czy „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Koncertowała na całym świecie – m.in. w Bułgarii, Austrii, Finlandii, Jugosławii, Stanach Zjednoczonych i Szwecji. Marcin Wilk napisał pierwszą tak kompletną, wypełnioną anegdotami, opowieściami, rozmowami, biografię wybitnej polskiej artystki. „Tyle słońca” to nie tylko opowieść o Annie Jantar, ale również o innych gwiazdach polskiej sceny muzycznej lat 70. XX wieku. Na scenie występowały wówczas takie sławy jak Maryla Rodowicz, Irena Jarocka czy Halina Frąckowiak. Wstęp do książki napisała Natalia Kukulska.

Kwiatkowska i Lato 1939

W 2019 roku ukazały się dwie książki Wilka. Pierwsza z nich to „Kwiatkowska. Żarty się skończyły” – wydana przez krakowski Znak biografia Ireny Kwiatkowskiej, charyzmatycznej polskiej aktorki teatralnej, filmowej i kabaretowej. Kwiatkowska wystąpiła w wielu kultowych polskich filmach i serialach. Występowała również w Kabarecie Dudek i Kabarecie Starszych Panów. Za swój wybitny dorobek artystyczny została uhonorowana m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis” i Orderem Uśmiechu. To intymna opowieść o Kwiatkowskiej, kobiecie, która w wieku siedemnastu lat zdecydowała, że nigdy nie będzie mieć dzieci. Prywatnie Kwiatkowska była kobietą pełną sprzeczności. Na scenie, planie, w teatrze czy radiu zaś nie brała jeńców – rozśmieszała miliony Polaków do łez. Wilk dotarł do nieznanych do tej pory dzienników i pamiętników artystki. Ponadto rozmawiał z ludźmi z najbliższego otoczenia aktorki oraz jej rodziną. Dzięki temu powstał bardzo interesujący obraz jednej z najbardziej charyzmatycznych kobiet okresu PRL.

Druga z wydanych w 2019 roku książek Wilka to „Pokój z widokiem. Lato 1939” opublikowana przez W.A.B.

Tym razem autor podjął się ciekawego zadania opisania – lata. I to nie byle jakiego lata. Wilka stara się zrekonstruować ostatnie miesiące przed nastaniem jednej z największych tragedii w historii ludzkości, czyli wybuchem II wojny światowej. Wilk opisuje ostatnie przedwojenne lato – w tym celu odwiedził Zakopane, Gdynię, Zaleszczyki i mniej uczęszczane przez Polaków miejsca. Ponadto przejrzał prasę i dokumenty, by jak najlepiej oddać charakter napięcia towarzyszącego wypoczywającym Polakom, którzy gdzieś z tyłu głowy mieli poczucie i świadomość, że zbliża się katastrofa.

Książki Marcina Wilka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcina Wilka we wszystkich formatach (ebook, wersja papierowa, audiobook).

Co znajdziesz w kategorii: Dla dzieci

Najlepsze audiobooki dla dzieci

Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Jakie audiobooki dla dzieci wybrać?

Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.

Audiobooki z bajkami dla dzieci

Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.

Książki dla dzieci do słuchania - polecane tytuły

Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.