Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Wolski Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wolski Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wolski jest polskim pisarzem, dziennikarzem oraz satyrykiem, postacią przez wiele lat związaną z Programem 3 (prowadził audycję „60 minut na godzinę”) oraz Programem 1 Polskiego Radia (w programie „ZSYP”). Wolski był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także przez krótki okres dyrektorem Programu I Polskiego Radia i dyrektorem TVP2.

Marcin Wolski – życiorys i kariera

Marcin Jerzy Wolski urodził się 22 lipca 1947 roku w Łodzi. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarsko debiutował w piśmie „Szpilki” w 1966 roku, później publikował także między innymi w propagandowym piśmie Ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności”. Przede wszystkim był jednak przez wiele lat związany z Polskim Radiem. Od 1973 do 1981 roku prowadził satyryczną audycję „60 minut na godzinę” w Programie 3. W III Rzeczpospolitej Marcina Wolskiego można było usłyszeć w cotygodniowym programie „ZSYP” emitowanym w Programie 1. Polskiego Radia (1989-2009). Wśród najbardziej znanych słuchowisk autorstwa Wolskiego są „Świnka”, „Laboratorium nr 8” czy „Matriarchat”. W drugiej połowie l. 80. XX wieku Wolski był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a od 1980 roku sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu 3. Polskiego Radia. Został zwolniony z pracy w okresie stanu wojennego, jednak jego materiały regularnie pojawiały się nadal w ramach audycji „Powtórka z rozrywki”. Marcin Wolski był także jednym z twórców opozycyjnego kabaretu objazdowego.

Marcin Wolski jest także stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” oraz „Tygodniku Solidarność”. Jego teksty ukazywały się także w takich czasopismach jak „Wprost” czy „Do Rzeczy”. Wolski jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Oprócz tego jest podróżnikiem, a opowieści z jego wypraw posłużyły za kanwę książki „W 80 podróży dookoła świata”.

Książki Marcina Wolskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie dużą część bogatej kolekcji książek autorstwa Marcina Wolskiego. Czekają tu na Was takie tytuły jak „Cyngiel Temidy”, „Powtórka z rozrywki”, „7.27 do Smoleńska”, „Sodoma”, „Mocarstwo”, „Ciemna brama”, „Doktor Styks” czy „Pies w studni”. Na Woblink dzieła Marcina Wolskiego dostępne są zarówno jako książki papierowe, jak ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.