Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marek Rybarczyk Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marek Rybarczyk Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Marek Rybarczyk to dziennikarz i autor popularnych książek o Anglii, a przede wszystkim o Windsorach, obecnej brytyjskiej rodzinie królewskiej. Na ten moment w swoim dorobku ma pięć tytułów: „Tajemnice Windsorów”, „Wszystkie szaleństwa Anglików”, „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa”, „Skandale angielskich dworów. Prywatne życie arystokracji” oraz „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”. Był dziennikarzem BBC i wieloletnim korespondentem Gazety Wyborczej w Londynie. Pracował dla Radia Zet, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat był dziennikarzem Przekroju czy publicystą działu zagranicznego Newsweeka. Jego teksty są publikowana na łamach Focusa i Polityki. Jest komentatorem spraw brytyjskich w TVN24, Radiu TOK FM i radiowej Trójce. Sam o sobie mówi, że jest Polakiem, ale i Brytyjczykiem. Dodatkowo jest cynikiem, który potrafi patrzeć z dystansem na oba narody. W swoim życiu mieszkał w różnych miejscach, w tym w Delhi oraz Szanghaju. Obecnie żyje w Warszawie – razem z żoną i dwoma kotami o imionach Dracula i James Bond. Prywatnie jest fanem kuchni indyjskiej i kotów.

Książki Marka Rybarczyka o Anglii

Pierwszą książką, w której Marek Rybarczyk odsłania kulisy życia rodziny Windsorów, jest publikacja z 2013 roku wydana nakładem Wydawnictwa Marginesy i zatytułowana „Tajemnice Windsorów”. Autor, korzystając ze świeżych prac historyków brytyjskich, pisze o sekretach dworu, seksualnych ekscesach jego mieszkańców, współpracy Edwarda VIII z nazistami, problemach w małżeństwie Elżbiety II, a także okolicznościach romansu i śmierci Diany.

Jego kolejny tytuł to „Wszystkie szaleństwa Anglików”. To pełna anegdot, ale i poważnych refleksji książka o narodowym charakterze Anglików i szalonych latach 60. Rybarczyk pokazuje czytelnikom jak wyglądają zakamarki angielskiej duszy – od kultu wolności z XVIII wieku po lata 60. XX wieku.

Trzecią książką Rybarczyka jest „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?”. Tym razem ten doświadczony dziennikarz kreśli portret jednej z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczych współczesnych postaci, jaką niewątpliwie jest Elżbieta II.

Czwarta publikacja autorstwa byłego dziennikarza BBC jest „Skandale angielskich dworów. Prywatne życie arystokracji”. Autor skupia się w niej na tytułowych skandalach, zdradzając najpikantniejsze szczegóły z życia angielskiej arystokracji.

Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Najnowszą książką Marka Rybarczyka jest wydany przez wydawnictwo Muza w 2021 roku tytuł „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”. Dzięki autorowi czytelnicy mogą przyjrzeć się relacjom w pałacu i zajrzeć za kulisy burzliwych związków jego mieszkańców.

Ludzie od lat śledzą rodzinę Windsorów i jej poczynania. Zna ich właściwie każdy, jednak prawie nikt nie ma świadomości, jakie dramaty przez lata rozgrywały się w Pałacu Buckingham. Skandal gonił skandal, a kolejne związki krewnych rodziny królewskiej kończyły się rozwodami. Przez nieustające inwazje dziennikarzy najpilniej strzeżone tajemnice regularnie lądowały na pierwszych stronach gazet. Przestarzała monarchia starała się nadążać za współczesnością, często z różnymi efektami.

Marek Rybarczyk pokazuje życie uczuciowe i sekrety rodziny królewskiej oraz ich małżonków. To, o czym można przeczytać w książce „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów” zaskoczy nawet najbardziej oddanych widzów serialu „The Crown”.

Książki Marka Rybarczyka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marka Rybarczyka w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).