Majówkowy Maraton Czytelniczy

Maria Krüger Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Maria Krüger Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Maria Krüger to dziennikarka i polska pisarka, która tworzyła przede wszystkim literaturę dziecięcą i młodzieżową. Studiowała na Akademii Nauk Politycznych, a także na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze podczas studiów pracowała w wydawnictwach Nasza Księgarnia oraz Trzaska, Evert, Michalski. Krüger była członkiem ZLP i Polskiego PEN Clubu, a w 1979 roku otrzymała nagrodę Prezesa Rady Ministrów za całokształt twórczości. Jej najpopularniejszymi książkami są „Karolcia” i „Godzina pąsowej róży”.

Twórczość Marii Krüger

Maria Krüger debiutowała na łamach „Płomyczka”, gdzie pisała opowiadania dla dzieci. Współpracowała również z takimi magazynami jak „Świerszczyk” czy „Płomyk”, a także w przedwojennych tytułach: „Dziatwa”, „Słonko”, „Poranek”. W czasie okupacji współpracowała z grupą „Epoka”, brała także czynny udział w powstaniu warszawskim. Po wojnie pracowała w Ministerstwie Kultury i Sztuki, prowadziła teatr lalkowy i audycje dla kobiet w Polskim Radiu. Pisarka wymyśliła również audycję telewizyjną „Miś z okienka”.

Książki Marii Krüger

Pisarka ma w swoim dorobku literackim kilkanaście książek dla dzieci i młodzieży. Do wartych uwagi utworów Marii Krüger należą „Ucho, dynia, 125!” o niegrzecznym chłopcu zamienionym w jamnika, „Szkoła narzeczonych” będąca pełną ciepła opowieścią dla nastolatek, „Odpowiednia dziewczyna” czy „Apolejka i jej osiołek”. Najpopularniejszymi książkami autorki są niewątpliwie „Karolcia” i „Godzina pąsowej róży”.

„Karolcia” - najbardziej rozpoznawalna powieść autorki

Karolcia” jest najbardziej rozpoznawalną powieścią Marii Krüger. Książka została wydana w 1959 roku. Obecnie jest lekturą obowiązkową w szkole podstawowej. Główną bohaterką jest tytułowa Karolcia, rezolutna ośmioletnia dziewczynka. Pewnego dnia wchodzi w posiadanie magicznego koralika, który ma moc spełniania życzeń. Dziewczynka i jej przyjaciel Piotruś będą musieli stawić czoła złej czarownicy, która za wszelką cenę chce wejść w posiadanie koralika. „Karolcia” została przetłumaczona na kilka języków, a na jej podstawie powstał spektakl telewizyjny. W 1970 roku ukazała się kontynuacja przygód dziewczynki „Witaj Karolciu”.

„Godzina pąsowej róży”

„Godzina pąsowej róży” to opowieść o podróży w czasie. Nastoletnia dziewczyna zostaje w magiczny sposób przeniesiona do XIX wieku. Musi zmierzyć się z zupełnie nową dla niej epoką, w której wszystko jest inne – moda, kultura, zwyczaje i codzienne życie. Książka została zekranizowana, a film na jej podstawie był bardzo popularny wśród nastolatek. Grały w nim gwiazdy polskiego kina tamtych lat, między innymi Elżbieta Czyżewska, Barbara Ludwiżanka czy Lucyna Winnicka.

Powieści Marii Krüger znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).