Mariana Leky Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mariana Leky Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Mariana Leky jest niemiecką autorką. Urodziła się 1973 roku w Kolonii. Studiowała germanistykę i kulturoznawstwo empiryczne w Tybindze. Ukończyła studium dziennikarstwa oraz kreatywnego pisania. Dzięki swoim opowiadaniom, jeszcze jako studentka, została laureatką konkursu literackiego Allegra oraz konkursu Dolnej Saksonii. W 2001 roku wydała swój debiutancki zbiór opowiadań „Liebesperlen”. W 2004 roku opublikowała pierwszą powieść „Erste Hilfe”. Popularność przyniosła jej druga książka zatytułowana „Sen o okapi”, która stała się bestsellerem. Tytuł ten ukazał się w 2021 roku na polskim rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Otwartego. Jej najnowsza powieść „Was man von hier aus sehen kann“ została bestsellerem Spiegel. Na ten moment ma w swoim dorobku literackim kilkanaście publikacji.

Mariana Leky prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania w berlińskim więzieniu. Wybrała taką drogę, gdyż jej ojciec był psychologiem więziennym i niekiedy przyprowadzał do rodzinnego domu któregoś z osadzonych. Jednego z nich pisarka nazwała swoim „babysitterem”. Autorka „Snu o okapi” mieszka obecnie w Berlinie.

Sen o okapi - współczesna baśni autorstwa Mariany Leky

„Sen o okapi” to współczesna baśń będąca pełną ciepła i humoru opowieścią o przyjaźni, lęku, stracie, a także wspólnocie, w której najważniejsze jest wsparcie, zwłaszcza w tych najtrudniejszych chwilach.

Za każdym razem, kiedy Selma śni sen o okapi, trwoga budzi się w sercach mieszkańców jej wioski. Owy sen oznacza bowiem, że w ciągu najbliższych 24 godzin ktoś z ich wspólnoty umrze. Kto i w jakich okolicznościach? Tego nigdy nie wiadomo, dlatego też każdy z wioski stara się jak najlepiej przygotować na to, co przygotował dla niego los. Luiza, dziesięcioletnia dziewczynka, opowiada o śnie Selmy przyjacielowi. Optyk pragnie w końcu wyznać Selmie, że ją kocha. Z kolei mama Luizy zastanawia się, czy opuścić swojego męża. To, co nastąpi, zmieni ich wszystkich na zawsze.

Powieść „Sen o okapi” szybko skradła serca czytelników – tytuł od premiery nie znika z czołówki listy bestsellerów Woblinka. Książkę polecali między innymi Joanna Bator, Ignacy Karpowicz, Michał Nogaś czy Katarzyna Kazimierowska.

Książki Mariany Leky w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej znajdziecie książkę „Sen o okapi” w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.