Bony na Mikołajki

Mariana Leky

Mariana Leky jest niemiecką autorką. Urodziła się 1973 roku w Kolonii. Studiowała germanistykę i kulturoznawstwo empiryczne w Tybindze. Ukończyła studium dziennikarstwa oraz kreatywnego pisania. Dzięki swoim opowiadaniom, jeszcze jako studentka, została laureatką konkursu literackiego Allegra oraz konkursu Dolnej Saksonii. W 2001 roku wydała swój debiutancki zbiór opowiadań „Liebesperlen”. W 2004 roku opublikowała pierwszą powieść „Erste Hilfe”. Popularność przyniosła jej druga książka zatytułowana „Sen o okapi”, która stała się bestsellerem. Tytuł ten ukazał się w 2021 roku na polskim rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Otwartego. Jej najnowsza powieść „Was man von hier aus sehen kann“ została bestsellerem Spiegel. Na ten moment ma w swoim dorobku literackim kilkanaście publikacji.

Mariana Leky prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania w berlińskim więzieniu. Wybrała taką drogę, gdyż jej ojciec był psychologiem więziennym i niekiedy przyprowadzał do rodzinnego domu któregoś z osadzonych. Jednego z nich pisarka nazwała swoim „babysitterem”. Autorka „Snu o okapi” mieszka obecnie w Berlinie.

Sen o okapi - współczesna baśni autorstwa Mariany Leky

„Sen o okapi” to współczesna baśń będąca pełną ciepła i humoru opowieścią o przyjaźni, lęku, stracie, a także wspólnocie, w której najważniejsze jest wsparcie, zwłaszcza w tych najtrudniejszych chwilach.

Za każdym razem, kiedy Selma śni sen o okapi, trwoga budzi się w sercach mieszkańców jej wioski. Owy sen oznacza bowiem, że w ciągu najbliższych 24 godzin ktoś z ich wspólnoty umrze. Kto i w jakich okolicznościach? Tego nigdy nie wiadomo, dlatego też każdy z wioski stara się jak najlepiej przygotować na to, co przygotował dla niego los. Luiza, dziesięcioletnia dziewczynka, opowiada o śnie Selmy przyjacielowi. Optyk pragnie w końcu wyznać Selmie, że ją kocha. Z kolei mama Luizy zastanawia się, czy opuścić swojego męża. To, co nastąpi, zmieni ich wszystkich na zawsze.

Powieść „Sen o okapi” szybko skradła serca czytelników – tytuł od premiery nie znika z czołówki listy bestsellerów Woblinka. Książkę polecali między innymi Joanna Bator, Ignacy Karpowicz, Michał Nogaś czy Katarzyna Kazimierowska.

Książki Mariany Leky w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej znajdziecie książkę „Sen o okapi” w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Sen o okapi, Ebook | Mariana Leky

  Za każdym razem gdy Selmie śni się okapi, na mieszkańców jej wioski pada blady strach. Sen ten oznacza bowiem, że w ciągu 24 godzin ktoś z nich umrze. Kto i w jakich okolicznościach pozostaje niewyjaśnione.Każdy próbuje przygotować się na to, co ma nadejść. Dziesięcioletnia Luiza opowiada o śnie Selmy swojemu przyjacielowi. Optyk zbiera się, by w końcu wyznać Selmie miłość. Matka Luizy rozważa, czy odejść od męża, a on sam marzy o wielkim świecie.To, co się wydarzy, na zawsze...

  Promocja
  okładka Sen o okapi, Książka | Mariana Leky

  Za każdym razem gdy Selmie śni się okapi, na mieszkańców jej wioski pada blady strach. Sen ten oznacza bowiem, że w ciągu 24 godzin ktoś z nich umrze. Kto i w jakich okolicznościach pozostaje niewyjaśnione. Każdy próbuje przygotować się na to, co ma nadejść. Dziesięcioletnia Luiza opowiada o śnie Selmy swojemu przyjacielowi. Optyk zbiera się, by w końcu wyznać Selmie miłość. Matka Luizy rozważa, czy odejść od męża, a on sam marzy o wielkim świecie. To, co się wydarzy, na zaw...

  Promocja
  okładka Sen o okapi, Książka | Mariana Leky

  Za każdym razem gdy Selmie śni się okapi, na mieszkańców jej wioski pada blady strach. Sen ten oznacza bowiem, że w ciągu 24 godzin ktoś z nich umrze. Kto i w jakich okolicznościach pozostaje niewyjaśnione. Każdy próbuje przygotować się na to, co ma nadejść. Dziesięcioletnia Luiza opowiada o śnie Selmy swojemu przyjacielowi. Optyk zbiera się, by w końcu wyznać Selmie miłość. Matka Luizy rozważa, czy odejść od męża, a on sam marzy o wielkim świecie. To, co się wydarzy, na ...