Majówkowy Maraton Czytelniczy

Mariusz Szczygieł Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mariusz Szczygieł Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Mariusz Szczygieł to pisarz, dziennikarz, reportażysta, założyciel Fundacji Instytut Reportażu, współzałożyciel i redaktor wydawnictwa Dowody na Istnienie, a także tłumacz. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich i autorem takich książek jak „Niedziela, która zdarzyła się w środę” (1996), „Gottland” (2006), „Kaprysik. Damskie historie” (2010), „Zrób sobie raj” (2010), „Láska nebeská” (2012), „Projekt: prawda” (2016) czy „Nie ma” (2018). Ponadto dokonał wyboru i redakcji tekstów w monumentalnym zbiorze z 2014 roku „Antologia polskiego reportażu XX wieku – 100/XX (t.1 i 2)”.

Szczygieł jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat związany był z „Gazetą Wyborczą”. Debiutował w 1990 roku i uczył się tam pod okiem Hanny Krall. Autorkę „Zdążyć przed panem Bogiem” darzy ogromnym szacunkiem, uważa ją za swoją mentorkę i zawodową przewodniczkę.

Książki Mariusza Szczygła z Czechami w tle

W latach 1995–2001 był jednym z prowadzących talk-show „Na każdy temat” emitowany w telewizji Polsat. Od 2001 roku Mariusz Szczygieł zajmuje się głównie pisaniem o Czechach. Wielokrotnie podkreślał, że jest zagorzałym czechofilem. Dużą część roku spędza u naszych południowych sąsiadów, a pod szyldem swojego wydawnictwa publikuje współczesną czeską prozę. Czechom poświęcił też kilka swoich książek, z „Gottlandem” i „Zrób sobie raj” na czele. W maju 2020 roku nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie ukaże się jego „Osobisty przewodnik po Pradze”. Wydanie zostanie wzbogacone o zdjęcia autorstwa Filipa Springera.

W 2019 roku Mariusz Szczygieł otrzymał Nagrodę Literacką Nike za zbiór reportaży i esejów pt. „Nie ma”. Został wyróżniony zarówno przez jury, jak i czytelników. Wcześniej do Nike był nominowany w 2007 i 2011 roku (kolejno za „Gottland” i „Zrób sobie raj”). Ponadto jest laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej za „Gottland” (2009), Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego (2013) i Grand Press (2013).

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.