Mark Wolynn Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mark Wolynn Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Mark Wolynn to amerykański terapeuta, pisarz, poetą, a przede wszystkim: pionier w dziedzinie badań nad dziedziczeniem traumy. Przez ponad dwadzieścia lat pracował jako terapeuta, współpracując z wieloma pacjentami, który doświadczali traum. Jego praca praktyczna oraz badania zaowocowały nie tylko tym, że stał się świetnym specjalistą, lecz także powszechnie uznaną przez krytyków książką Nie zaczęło się od Ciebie, która w prosty, empatyczny i merytoryczny sposób odnosi się do tematyki dziedziczenia traumy oraz jej wpływu na zdrowie psychiczne i emocjonalne.

Mark Wolynn – książki i doświadczenie

W swojej pracy terapeutycznej Wolynn korzysta z technik, które pomagają pacjentom odkrywać i rozumieć wpływ traumy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Praca terapeutyczna: dziedziczenie traumy

W tym podejściu pojawia się między innymi tworzenie drzew genealogicznych, wizualizacja wspomnień oraz dialog z emocjonalnymi śladami przeszłości. Mark Wolynn w książkach nie tylko opisuje mechanizmy dziedziczenia traumy, lecz także proponuje innowacyjne metody radzenia sobie z jej skutkami. Wśród wspomnianych skutków wymienia przewlekły ból, depresję, obsesje czy zaburzenia lękowe. Jego praca (jako przede wszystkim terapeuty i badacza, ale i autora) przyczyniła się do rozwoju świadomości na temat dziedziczenia traumy i metod terapeutycznych mających na celu jej rozwiązanie.

Nie zaczęło się od Ciebie

Napisana przez Marka Wolynna książka Nie zaczęło się od Ciebie odnosi się do teorii mówiącej o tym, że traumy przekazywane są z pokolenia na pokolenie i w konsekwencji mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie psychiczne osób nawet wówczas, gdy same traumy nie są świadome lub nie są bezpośrednio doświadczane przez osobę aktualnie żyjącą. Wolynn opiera swoje podejście na obserwacjach światowych ekspertów z dziedziny psychologii i neurologii, takich jak Bessel van der Kolk i Rachel Yehuda.

Jeśli chcesz eksplorować złożone powiązania między traumą a dziedziczeniem jej skutków przez pokolenia, a poza czystą analizą poznać też nowoczesne techniki terapeutyczne, twórczość Marka Wolynna może być dla Ciebie. W jego książce przeczytasz o różnych aspektach dziedziczenia traumy, od genealogii emocjonalnej po poparte naukowo metody terapeutyczne, które pomogły pacjentom Wolynna odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Zdaniem Wolynna zrozumienie własnej historii rodzinnej i emocjonalnych wzorców może prowadzić do uzdrowienia i przełamania cyklu dziedziczonej traumy. Jeśli chcesz przekonać się, co to oznacza, sprawdź dostępne w Woblink książki Marka Wolynnaebooki (np. to wydanie Nie zaczęło się od Ciebie) czy wydania papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.