Marta Grzywacz Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Przemoc emocjonalna. Czyli o tym, co naprawdę nas boli, Audiobook | Bartens Werner

    "Przemoc emocjonalna poniża, czyni człowieka bezbronnym i chorym. Pojawia się w każdym obszarze życia: w pracy, w szkole, w rodzinie, w związku. Często występuje mimochodem. To sprawia, że trudno jest się przed nią bronić. Werner Bartens, lekarz, dziennikarz naukowy i autor bestsellerów, pokazuje, że mimo wszystko jest to możliwe. Pracownik wezwany przez swojego szefa do „stołu win”, dziecko karane brakiem miłości, kobieta, z której mąż żartuje przy przyjaciołach – wszyscy o...

Marta Grzywacz Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Marta Grzywacz urodziła się w 1971 roku. To polska dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna, autorka książek oraz prezenterka. Ponadto Marta Grzywacz jest lektorką audiobooków – czytała książki takich autorów jak Lisa Gardner, Charlotte Link, Hilary Mantel, Steve Barry, Kathy Reichs czy Peter Robinson.

Życiorys Marty Grzywacz

Marta Grzywacz jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Dziennikarka ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiała w Radiu Eska, gdzie przygotowywała i prowadziła serwisy informacyjne. Na początku lat 90. XX wieku prowadziła w Telewizji Polskiej program śniadaniowy „Kawa czy herbata?”. W 1993 roku związała się z redakcją „Wiadomości”. Pracowała tam przeszło siedem lat, pełniła funkcję reporterki oraz prezenterki. Marta Grzywacz była również jedną z prowadzących główne wydanie „Wiadomości”.

Po zakończeniu pracy w Telewizji Polskiej Grzywacz zaczęła pisać dla „Gali”, „Sukcesu” i „Zwierciadła”. Krótko wydawała i prowadziła w telewizji Polsat Zdrowie i Uroda program „Diagnoza”. Następnym przystankiem w jej karierze medialnej była praca w radiu RMF FM. Łącznie spędziła w radiu przeszło sześć lat. W 2009 roku Marta Grzywacz wzięła udział w rajdzie RMF Morocco Challenge. Wystartowała jako reporter radiowy i pilot. Ponadto Marta Grzywacz pisała dla „Newsweeka”, „Focusa”, „Gazety Wyborczej” oraz „Wysokich Obcasów”.

Obrońcy skarbów

Marta Grzywacz debiutowała książkowo w 2017 roku. Wówczas, nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN, ukazała się jej książka „Obrońca skarbów. Karol Estreicher – w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki”. To fabularyzowany reportaż, który powstał na prawdziwej historii i stanowi opowieść o historyku sztuki Karolu Estreicherze. Badacz podjął działania mające na celu odzyskanie ołtarza Wita Stwosza, który został skradziony przez nazistów z kościoła Mariackiego w Krakowie.

Estreicher tuż przed wybuchem II wojny światowej gorączkowo pakował bezcenny ołtarz Wita Stwosza, by wywieźć go z Krakowa w stronę Rumunii. Z Wawelu wyrusza konwój z arrasami Zygmunta Augusta. Do ewakuacji w celu ukrycia innych dzieł sztuki przygotowują się nie tylko Kraków i lokalne muzea, ale cała Europa. Wkrótce do zajętych przez nazistów ziem wkroczy bowiem armia wykształconych złodziei – historyków sztuki na usługach Hitlera. Karol Estreicher to postać tragiczna. Niszczą go bowiem wyrzuty sumienia, że ułatwił nazistom szybką wywózkę zabytkowego ołtarza z Polski. Estreicher przysiągł sobie, że nie spocznie, dopóki nie sprowadzi dzieła z powrotem do Polski.

Nasza pani z Ravensbruck

Nasza pani z Ravensbrück” to drugi reportaż autorstwa Marty Grzywacz. Książka ukazała się w 2020 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. To wstrząsająca opowieść o Johannie Langefeld, byłej strażnice obozów koncentracyjnych w Ravensbrück i w Auschwitz. Marta Grzywacz zaczyna swoją opowieść listopadzie 1947 roku. Wówczas rozpoczął się proces prowadzony przez Najwyższy Trybunał Narodowy, który ma sądzić niemieckich zbrodniarzy wojennych. Brakuje na nim jednej oskarżonej – wspomnianej już Langefeld. Autorka reportażu stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak udało jej się uciec. Wiele wskazuje na to, że mogły uwolnić ją same ofiary.

Audiobooki

Od kilku lat Marta Grzywna współpracuje z różnymi wydawnictwami przy produkcji audiobooków. Dziennikarka użyczała swojego głosu produkcjom Soni Dragi, Audioteki i Storytela. Marta Grzywacz najczęściej interpretuje kryminały i thrillery. Nagrywała głos, czytając książki takich autorów jak Lisa Gardner, Charlotte Link, Hilary Mantel, Steve Barry, Kathy Reichs czy Peter Robinson. Wśród przeczytanych przez nią powieści warto wyróżnić takie tytuły, jak „Kobieta w mroku”, „Niepewność”, „Nieproszony gość”, „Kości zaginionych”, „Nie bój się”, „Lisia dolina” i wiele innych.

Książki Marty Grzywacz na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marty Grzywacz w formie papierowej. Dostępne są tytuły „Nasza pani z Ravensbruck” i „Obrońcy skarbów”. Ponadto księgarnia oferuje szeroką ofertę audiobooków czytanych przez Martę Grzywacz.

Co znajdziesz w kategorii: Psychologia, Społeczeństwo, Polityka

Kategoria „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” zawiera przede wszystkim pozycje, w których autorzy badają zachowania człowieka i mechanizmy, które pozwalają na zrozumienie tych zachowań, a także przedstawiają zmiany zachodzące w świadomości społecznej. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy pozycje będące poradnikami w zakresie psychologii, takie jak dwa najpopularniejsze skandynawskie poradniki ostatnich lat napisane przez Thomasa Eriksona: „Otoczeni przez idiotów” oraz „Otoczeni przez psychopatów”. Pierwszy z nich uczy identyfikować cztery różne typy osobowości i na tej podstawie lepiej rozumieć i współpracować z ludźmi, drugi pokazuje, jak radzić sobie z psychopatami, których jest wśród nas więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wśród oferowanych przez serwis Woblink.com pozycji znajduje się wiele książek przeznaczonych dla rodziców, pomagających w wychowaniu i komunikacji z dziećmi, np. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” Elaine Mazlish i Adele Faber czy „Ty, Twoje dziecko i szkoła” Kena Robinsona. Coś dla siebie znajdą tu też czytelnicy szukający kontrowersji, lubiący tematy uznane przez społeczeństwo za tabu. Zainteresować ich może „Żałując macierzyństwa” Orny Donath, czyli dzieło będące efektem długoletnich badań i rozmów z kobietami, które wolałyby nigdy nie urodzić dzieci, czy też monografia „Współczesne spojrzenie na seksualność człowieka” starająca się we wszechstronny sposób przedstawić temat seksualności, od normy do patologii. W kategorii „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” odnaleźć też możemy książki na takie tematy jak rozważania na temat wszechobecności i różnorodności kłamstw i oszustw w relacjach międzyludzkich („Homo falsus” Jana Borkowskiego) czy opis sposobów przeżywania przez zwierzęta żalu po stracie swoich towarzyszy, partnerów i przyjaciół („Jak zwierzęta przeżywają żałobę?” Barbary King).