Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marta Radomska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marta Radomska Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Marta Radomska to polska pisarka, autorka powieści komediowych i obyczajowych z gatunku literatury kobiecej. Radomska jest z wykształcenia filolożką polską, a z powołania miłośniczką wszelkich czworonogów. W jej sercu szczególne miejsce zajmują koty, które często pojawiają się także w ważnych rolach w jej książkach. Prywatnie w codzienności towarzyszą jej mąż oraz puchaty dachowiec Atton. Marta Radomska jest autorką takich książek jak „Tego kwiatu jest pół światu” czy „Zanim powiem tak”.

Marta Radomska – „Tego kwiatu jest pół światu”

Jeden z najpopularniejszych cykli powieści autorstwa Marty Radomskiej otwiera tom „Tego kwiatu jest pół światu” wydany nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona. Ta komedia obyczajowa opowiada historię Majki, która ma jeden problem, znacząco utrudniający jej sukces w życiu uczuciowym – nie umie podrywać facetów. A czuje się okropnie, biernie czekając, aż ktoś inny wykona pierwszy krok. W dodatku większość z tych, których spotyka na swojej drodze, jest ewidentnie nie dla niej. Ten zajęty, tamten zdradza, inny kłamie, a jeszcze inny ma trochę za dużo tatuaży nawet jak na standardy Marty. Ale przecież w końcu musi się coś zmienić…! Czy naprawdę lepiej nie ufać nikomu poza własnym kotem? Czy ilość tatuaży świadczy o człowieku? A może nadopiekuńczy Robert okaże się kimś innym, niż się wydawał na pierwszy rzut oka? „Tego kwiatu jest pół światu” Marty Radomskiej, a także kontynuacje historii Majki, „O jeden diament za daleko” oraz „Przypadki chodzą parami”, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe oraz ebooki!

Inne książki Marty Radomskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was nie tylko Majka i jej problemy miłosne. Wśród powieści Marty Radomskiej znajdziecie także takie tytuły jak „Maraton do szczęścia” i jako kontynuacje: „Sprintem do marzeń” oraz „Biegiem po miłość”, „W tę samą stronę”, „Gdy jesteś obok” i „Zanim powiem tak” składające się na cykl „Tylko jedno słowo”. Wraz z innymi komediami obyczajowymi polskich autorek znajdziecie je na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.