Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marta Szarejko Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marta Szarejko Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Marta Szarejko jest dziennikarką (obecnie magazyn “Elle”) oraz publicystką, autorką takich książek jak “Seksuolożki” czy “Zaduch. Reportaże o obcości”. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest stypendystką Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego. W latach 2008-2012 pisała reportaże, recenzje oraz wywiady do magazynu kulturalnego “Bluszcz”. Publikowała także w “Dużym Formacie”, “Kulturze Miasta”, “Nowych Książkach”, “op. cit.” czy “Chimerze”.

Książki Marty Szarejko

Wśród książek napisanych przez Martę Szarejko poczesne miejsce zajmują przede wszystkim reportaże. Pierwszą pozycją, która ukazała się na rynku książki było opowiadające o bezdomnych “Nie ma o czym mówić”. Napisana charakterystycznym językiem, ukazuje codzienność osób, z którymi Szarejko rozmawiała na temat ich sytuacji życiowej. Opowiada o sekretnych, niepisanych regułach, o opiekunach w schroniskach, o kradzieży czekolad, opowiadaniu snów i poszukiwaniu namiastki utraconego domu. Wydany w 2010 roku debiut literacki Szarejko został nominowany do Literackiej Nagrody Angelus. Marta Szarejko jest także współautorką zbioru reportaży “Odwaga jest kobietą”. Trzynaście reportażystek opisało tam historie odważnych kobiet. Opowiedziały one o sprawach pozbawionych sensacji, codziennych, a mimo to wciąż zaskakujących. Jak inaczej nazwać bowiem historię ultraortodoksyjnej katoliczki, wychodzącej za mąż za równie ortodoksyjnego muzułmanina? Albo opowieść kobiety, która od wielu lat szuka ciała swojej córki? Szarejko zaprosiła do współpracy inne autorki, by razem oddać głos odważnym Polkom i pokazać, skąd czerpią siłę.

“Seksuolożki” - rozmowy przełamujące tabu

Jednymi z najbardziej znanych pozycji autorstwa Marty Szarejko są bez wątpienia dwie części książki “Seksuolożki”. By je napisać, autorka przeprowadziła szereg interesujących rozmów z wyżej wspomnianymi. Książki starają się odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących kobiecej seksualności, które chciałyby zadać kobiety, ale nie mają takiej możliwości. Czy dobry związek można stworzyć bez udanego życia seksualnego? Jak wygląda seks w trakcie ciąży i po porodzie. Czy po 50. wypada być aktywnym seksualnie? Jak uprawiać seks z osobą z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym? A co, jeśli w ogóle nie masz ochoty na seks? Szarejko otwiera drzwi do gabinetów seksuologicznych, dotykając tematów, które pozornie nie są już tabu, wciąż jednak nie mówi się o nich otwarcie. Po sukcesie wydanej w 2019 roku pierwszej części, zatytułowanej “Seksuolożki. Sekrety gabinetów”, w 2020 ukazała się kolejna, “Seksuolożki. Nowe rozmowy". Doświadczone w swym zawodzie specjalistki znów omawiają najczęstsze problemy, z jakimi do ich gabinetów przychodzą kobiety. Wskazują na ciemną stronę ludzkiej seksualności - opowiadają o kobietach wykorzystywanych seksualnie, o toksycznych związkach czy społecznej presji na podporządkowanie się mężczyźnie. Seksuolożki nie uciekają także od tematu odmiennych libido osób pozostających w związku czy wpływu ciąży na seksualność i relację z partnerem. “Seksuolożki. Nowe rozmowy” poruszają także kwestię seksualności osób z zaburzeniami psychicznymi. Jak wpływa na nie farmakologiczne leczenie depresji? Tu żaden temat nie jest już tabu - dzięki temu można się dowiedzieć, jak wygląda życie osób zakażonych wirusem HIV, wciąż zmuszonych radzić sobie ze społecznym ostracyzmem. Szarejko serwuje pozycję pełną wiedzy - a przede wszystkim przekonania, że o seksualności można i należy rozmawiać.

Jeśli poszukujesz pozycji, które dotykają tematów dotychczas pomijanych w innych książkach, ich wybór znajdziesz na Woblinku. W różnych formatach - ebooków, audiobooków lub książek papierowych. Wybierz najwygodniejszy dla siebie!

Źródło zdjęcia: www.nowyfolder.com/marta-szarejko-wole-lubic-swoich-bohaterow/

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.