Marzena Rogalska Historia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marzena Rogalska Historia - książki, ebooki i audiobooki

Czasem mamy pomysł na nasze życie i wydaje nam się, że jest to najlepszy pomysł, ale życie nam pokazuje coś innego.” - Marzena Rogalska

Marzena Rogalska jest kobietą wielu talentów. To nie tylko znana i lubiana polska dziennikarka telewizyjna i radiowa, aktorka (także dubbingowa), ale również autorka i współautorka książek. Prywatnie związana z Adamem Kuną, wielbicielem sztuki i designu. Kocha rozmawiać z ludźmi i podróżować, gdyż są to dwie rzeczy, dzięki którym dużo się uczy.

Kariera akademicka Rogalskiej

Urodzona 13 kwietnia 1970 roku w Przasnyszu dziennikarka, dorastała w Chełmku, niewielkim mieście w województwie małopolskim. Po ukończeniu oświęcimskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego postanowiła zrealizować swoje marzenie i zostać aktorką śpiewającą. Niestety wszystkie z trzech podjętych przez nią prób dostania się do PWST w Krakowie zakończyły się fiaskiem. Rogalska jednak nie straciła ducha i z zaprzyjaźnionym kabaretem “Potem” występowała na Festiwalach Artystycznych Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Namówiona przez swoich przyjaciół z kabaretu, rozpoczęła studia na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa na WSP w Zielonej Górze (Uniwersytet Zielonogórski). Przerwała je jednak zaledwie po roku, by móc występować w musicalu “Metro”. Dalsze studia postanowiła kontynuować w Krakowie (Uniwersytet Jagielloński).

Dziennikarka telewizyjno-radiowa

Kariera telewizyjna autorki rozpoczęła się w 1995 roku w Telewizji Kraków, gdzie zaproponowano jej funkcję pogodynki i prezenterki. Nie było to w smak kreatywnej duszy. Postanowiła wyjść z własną propozycją i poprowadzić wraz z dwójką znajomych program “Przepraszam, pomyłka”. Na jego planie spędziła 3 lata.

Od 1997 do 2002 roku Marzenę Rogalską można było usłyszeć w radiu RMF FM, gdzie prowadziła audycje: “Na językach”, “Weekend bez granic”, “Halo to ja” czy “Świąteczne Marzenie”. Pracowała także przy programach “Apteka Marzenie”, “Pałac Kultury” i “Słoneczny Patrol” (z Tomkiem Olbratowskim). Po zakończeniu współpracy z RMFem, rozpoczęła nowy rozdział w kultowym Radiu Kolor, prowadząc audycję o wdzięcznej nazwie “Zagraj swojej Marzenie”. Sześć lat później, w kwietniu 2008 roku, wraz z Witoldem Odrobiną poprowadzili poranny program Antyradia “kurANTY”, a już zaledwie kilka miesięcy później, w październiku, Rogalska rozpoczęła również współpracę z Radiem Złote Przeboje. Tam prowadziła audycje; “Między słowami”, “Rodzinne śniadanie”, “Co mi powiesz jak Cię złapię?!”, “Co nas kręci, co nas podnieca!”, “Fajne przez poufne!”, “Rogalska od kuchni”, gdzie dzieliła się ze słuchaczami nowinkami z życia gwiazd i trwającą do dziś piątkową audycję “Piątek jak marzenie”.

Prezenterka telewizyjna

Jako prezenterka telewizyjna Marzena Rogalska zaczęła się realizować już w 1995 roku, gdy w Telewizji Polskiej poprowadziła magazyn filmowy. Cztery lata później wraz z Piotrem Goćkiem współprowadziła program pt. “Do kina czy na film”. W latach 2004-2008 była gospodynią “Miasta kobiet”, popularnego talk-show wyprodukowanego przez TVN Style. W 2008 roku dziennikarka zadebiutowała na antenie TV Puls prowadząc program “Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?”. Od września 2009 roku mogliśmy ją spotkać głównie na antenie telewizyjnej Dwójki. Na początku jako prowadzącą poranny program TVP2 “Pytanie na śniadanie”, następnie gospodynię teleturnieju “Dzieciaki górą”, a w latach 2009-2011 jako kapitana drużyny w show “Kocham Cię, Polsko”. Prowadziła również programy “Przygarnij mnie” (2015), “Domy przyszłości”(2016), teleturniej “To był rok!”(2019), “Zacznij od nowa”(2021). Ostatni z tytułów okazał się dla niej proroczy gdyż po dwunastu latach współpracy z TVP2 postanowiła odejść ze stacji. Swoją decyzję ogłosiła na Facebooku w lutym.

Doświadczenia aktorskie i dubbingowe

Choć, jak wcześniej wspomniano, Marzenie Rogalskiej nie udało się dostać do upragnionej szkoły aktorskiej, nie poddała się i próbowała swoich sił w filmach i serialach jako amatorka. Mogliśmy zobaczyć ją w “Zakochanych”, polskiej komedii romantycznej w reżyserii Piotra Wereśniaka, “Testosteronie” czy w serialach “Magda M.”, “Niania” i “Barwy Szczęścia”. Obecnie jest związana z Teatrem Capitol, gdzie do objęcia roli w spektaklu “Czy to ty” zaprosiła ją Daria Widawska. Pomimo stresującego startu, któremu towarzyszyły ataki paniki, Rogalska z czasem, dzięki pomocy kolegów aktorów, nauczyła się traktować grę w teatrze jako dobrą zabawę.

Dziennikarka spełnia się również w roli aktorki dubbingowej w filmach, grach i serialach. Najczęściej użycza głosu postaciom z bajek i filmów dla dzieci i młodzieży. Do tej pory można ją było usłyszeć m.in. w “Harrym Potterze i Zakonie Feniksa” (Mafalda Hopkirk), “Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć” (Madam Ya Zhou), “Happy Feet: Tupot małych stóp 2” (Ms. Viola), “Psach i kotach: Odwecie Kitty”, “Przygodach Sary Jane” (Carrie Metcalf), “Edku Debeściaku” (Panna Pusia), czy w grze “Neverwinter Nights 2” (Zhjaeve).

Niewielu wie, że Marzena Rogalska ma także talent wokalny - to właśnie ona zaśpiewała piosenkę “Supertwarz” na płycie “Code” Matta Kowalsky’ego. Ma również na koncie gościnny występ na płycie zespołu Raz Dwa Trzy. W 2005 roku pojawiła się w teledysku do piosenki “Prócz Ciebie Nic” duetu Kiljański i Kayah.

W ramach ciekawostki można wspomnieć, że w 2013 roku dziennikarka wystąpiła w kampanii reklamowej sieci sklepów Biedronka.

Marzena Rogalska to również autorka książek

Marzena Rogalska jest autorką sześciu powieści. Zadebiutowała w 2016 roku powieścią obyczajową “Wyprzedaż snów”, będącą jednocześnie pierwszą z trzech książek opowiadających historię Agaty. Główna bohaterka wraca do Krakowa po ośmiu latach nieobecności, załamana i zrozpaczona, niepewna tego, co czeka ją w rodzinnym mieście i czy ma jeszcze przyjaciół. Zaczyna układać życie od nowa.

Druga książka - “Gra w kolory” kontynuuje opowieść o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, która po bolesnej stracie, szuka swojego miejsca na Ziemi. Dziewczyna uczy się, że by być szczęśliwym, trzeba najpierw zrozumieć samego siebie, a uciekanie przed przeszłością niczego nie rozwiązuje.

Ostatnia część trylogii, “Druga miłość” przynosi nam optymistyczne wezwanie - nie należy rezygnować z miłości! Główna bohaterka, Agata, nareszcie uporała się ze swoją przeszłością. Nigdy nie układało się jej lepiej. Ma przyjaciół, prosperujący biznes i oddanych pracowników, a w domu czeka na nią ukochany… kot. Życie jednak, jak wiadomo, nie znosi przestoju. Co wydarzy się na wakacjach w Prowansji? Czy Agata odnajdzie upragnioną miłość?

Marzena Rogalska jest także jedną z autorek opowiadań wchodzących w skład wydanej przez wydawnictwo Filia książki “Lato w Pensjonacie pod Bukami”. Oprócz opowiadania Rogalskiej, znajdziemy tam także teksty Magdaleny Witkiewicz, Agnieszki Lis, Karoliny Wilczyńskiej, Agnieszki Krawczyk,Doroty Gąsiorowskiej, Joanny Szarańskiej, Magdaleny Majcher, Doroty Milli oraz Anny H. Niemczynow. Opowiadania przenoszą nas do starego pensjonatu w Bieszczadach, który prowadzi dystyngowana, starsza Pani Róża. To właśnie tu bohaterowie będą szukać nowej ścieżki w życiu, tu będą zakochiwać się i leczyć rany po różnych perypetiach życiowych. W tym właśnie miejscu czytelnicy mogą być świadkami magii.

Dziennikarka była również współautorką publikacji “Być kobietą biznesu”. Książka jest wartościowym kompendium zawierającym wiele praktycznych wskazówek dla kobiet, mających pomóc im w budowaniu swojego wizerunku oraz pozycji w firmie, doskonaleniu umiejętności kierowania i motywowania zespołu. W publikacji znajdziemy również sześć wywiadów z kobietami, które odniosły sukces w sferze biznesu, a które mogą być inspiracją dla tych, które wciąż szukają swojej drogi.

Cykl książek o Karli Linde

Marzena Rogalska jest także autorką wydanej nakładem Wydawnictwa Znak powieści “Czas tajemnic”(2021). To pierwsza część pełnej tajemnic sagi opowiadającej o perypetiach Karli Linde, młodziutkiej, ślicznej i błyskotliwej dziewczynki z dobrego domu, która wkracza na salony i w fascynujący, ale skomplikowany świat dorosłych. Przeżywa także swoją pierwszą miłość, o którą będzie musiała zawalczyć. W tym samym roku ukazała się kontynuacja losów Karli pt. „Kres czasów”. Dziewczyna po zdanej maturze może nareszcie spełnić swoje wielkie marzenie i ruszyć w świat. Trafia do Anglii, gdzie szybko przekonuje się, że wytworne dwory skrywają mroczne tajemnice, a arystokraci nie zawsze mają nieskazitelne charaktery. Dodatkowo ze świata dobiegają przerażające wieści. Czy wojenna zawierucha naprawdę nadciąga? Najnowszą powieścią z serii jest „Ostatnia nadzieja”. Beztroskie życie Karli kończy się razem z wybuchem wojny. Dziewczyna traci zarówno ukochanego ojca, jak i ojczyznę. Podejmuje pracę w szpitalu, a okrutny los nie daje jej ani chwili wytchnienia. Kiedy Karla sądzi, że nic dobrego nie może się jej już przydarzyć, otrzymuje niespodziewaną wiadomość...

Książki, ebooki oraz audiobooki autorstwa Marzeny Rogalskiej są dostępne do kupienia na Woblinku.

Źródło zdjęcia: wirtualnemedia.pl

Co znajdziesz w kategorii: Historia

O czym są ebooki historyczne?

Każdy z nas miał w swoim życiu styczność z nauką historii i świetnie zdaje sobie sprawę, że najlepiej zapamiętuje się te opowieści o przeszłości, które są ciekawie opowiedziane i wciągają od pierwszych stron. Współczesnej literaturze historycznej daleko bowiem do nudnych podręczników, a sama historia jest przecież pełna fascynujących wydarzeń i osób! W wielu wypadkach głos zabierają świadkowie tych ważnych chwil, dzięki czemu możemy poznać ich relacje i przeżycia “z pierwszej ręki”. Stąd wśród tytułów dotyczących historii znajdziecie sporo biografii, pamiętników czy wspomnień, takich jak dwutomowy “Gombrowicz. Ja, geniusz” Klementyny Suchanow, “Lachert i Szanajca” Beaty Chomątowskiej czy “Nieopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny” Jakuba Gałęziowskiego. Znaleźć można tu także wiele błyskotliwych podsumowań - jak “Krótka historia prawie wszystkiego” Billa Brysona lub “Zaginione królestwa” Normana Daviesa. Niektóre ebooki historyczne łączą się z reportażami i literaturą podróżniczą - jak chociażby “Cień jedwabnego szlaku” Colina Thurbona bądź “W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy” Barbary Demick. Wszystkie dostępne są na Woblink w różnych formatach, w tym epub, mobi lub pdf. Znajdziecie tutaj liczne przykłady historiografii - działu piśmiennictwa obejmującego na przykład kroniki. Dobrym przykładem jest tutaj “Historiografia XX wieku” Georga G. Iggersa. Interesują Was militaria i historia wojskowości? “50 idei, które powinieneś znać. Historia wojskowości” to świetne wprowadzenie do tego tematu. 

Jakie książki historyczne warto przeczytać?

Przeszłość zawiera w sobie niezliczoną ilość ciekawych historii, niewyjaśnionych zagadek i nieznanych wcześniej tajemnic, które odkrywają przed nami kolejni autorzy i autorki. Jak wybrać najlepsze dla siebie książki? Podpowiadamy! Jeśli ciekawi Was, jak wyglądało codzienne funkcjonowanie ludzi w dawnych wiekach, polecamy sięgnąć po serię “ Życie w średniowieczu” Frances Gies i Josepha Gies. Składają się nań: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink jako ebooki (epub, mobi, pdf). A może lubicie rozwiązywać zagadki kryminalne? Świetnie! Sięgnijcie po “Wszystkie trupy prowadzą do Rzymu. Kryminalne zagadki starożytnych” Emmy Soulthon. Całościową historię człowieka na Ziemi zawarł w swojej bardzo znanej książce “Sapiens. Od zwierząt do bogów” Yuval Noah Harari. Z kolei analizę dotyczącą przede wszystkim współczesnej sytuacji politycznej zawarł w swojej “Drodze do niewolności” Timothy Snyder. Interesują Was losy kobiet w różnych, kluczowych momentach historii Polski? Właśnie dla Was są ebooki autorstwa Anny Herbich, takie jak “Dziewczyny z Wołynia”, “Dziewczyny z Powstania”, “Dziewczyny z Solidarności” czy “Dziewczyny ocalałe”. Szukajcie ich na Woblink jako książek papierowych, audiobooków bądź ebooków (epub, mobi, pdf)!

Najpopularniejsze książki o historii Polski

Wiele popularnych ebooków historycznych opowiada o przeszłości naszego kraju. Jednym z najbardziej znanych światowych historyków zajmujących się tym tematem jest Norman Davies. Jego “Boże igrzysko. Historia Polski” stanowi obecnie w zasadzie już klasyczne opracowanie tego zagadnienia. Podobnie jest w wypadku jego “Powstania 44”, które zostało opublikowane w 60. rocznicę Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to zostało umieszczone w szerokim kontekście okresu 1939-1956 i stanowi cenny wkład w debatę toczoną wokół tego zrywu. Z tym trudnym temat mierzy się także Magda Łucyan w swojej książce “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy”. O innych momentach z historii Polski opowiadają także między innymi Iwona Kienzler i jej “W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski”, “Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” Cezarego Chlebowskiego, “Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL” Anny Dobrowolskiej, “Kroków siedem do końca. Ubecka operacja, która zniszczyła podziemie” Piotra Lipińskiego czy “Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej” Tomasza Grzywaczewskiego. Klasyczną już pozycją dotyczącą różnych epok w historii naszego kraju są książki Pawła Jasienicy. Jego “Polska Jagiellonów”, “Polska Piastów” czy “Myśli o dawnej Polsce”, a także wiele innych tytułów zajmujących się historią Polski znajdziecie na Woblink między innymi jako ebooki (epub, mobi, pdf)!

Najlepsze ebooki o historii Europy i świata

Wiele ważnych tytułów z gatunku literatury historycznej skupia się na innej lub szerszej perspektywie niż dzieje Polski, na przykład na historii Europy. Jednym z najbardziej monumentalnych dzieł wspomnianego już Normana Daviesa jest jego trzytomowa “Europa. Rozprawa historyka z historią”, która od momentu publikacji pierwszego tomu w 1996 roku wywołuje liczne debaty. Niektóre książki  łączą w sobie cechy literatury historycznej i reportażu - tak dzieje się na przykład w wypadku wydanego nakładem Wydawnictwa Czarne tytułu “Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji” Ludwiki Włodek. O historii Stanów Zjednoczonych opowiada między innymi “Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary” Lawrence’a Wrighta czy “Ludowa historia Stanów Zjednoczonych. Od 1492 roku do dziś” Howarda Zinna. Szeroką perspektywę proponuje także znany brytyjski historyk Eric Hobsbawm w książce “Wiek skrajności. Spojrzenie na krótkie XX stulecie”. Wiele dzieł literatury historycznej skupia się historii nowożytnej, zwłaszcza na okresie II wojny światowej, opowiadając o obozach zagłady - są to na chociażby “Płakaliśmy bez łez. Relacje byłych więźniów z żydowskiego Sonderkommando w Auschwitz” Gideona Griefa, “Noc” Eliego Wiesela czy “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid. Niejedno wydarzenie, osoba lub perspektywa do dziś pozostawałyby w ukryciu gdyby nie dociekliwość licznych autorów i autorek pozycji historycznych - zapoznajcie się z ich dziełami z pomocą Woblinka!

Jakie książki o historii starożytności czy średniowiecza?

Literatura historyczna pełna jest pozycji, które zajmują się różnymi epokami - od starożytności po współczesność. Jeśli interesują Was najdawniejsze czasy, a przy tym chcecie dowiadywać się o nich jak najwięcej w lekkiej formie, sięgnijcie po “Jak przeżyć w starożytnym Rzymie” L. J. Trafford, “Jak przeżyć w starożytnej Grecji” Roberta Garlanda czy “Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie” Theodore’a Papakostasa. A może wolicie nieco bardziej naukowe opracowania? “Mity, rytuały i polityka Inków” Jana Szemińskiego i Mariusza Ziółkowskiego lub “Historia Korei” Joanny Rurarz są właśnie dla Was! Wiele z tych pozycji opiera się na wiedzy zdobytej dzięki archeologii i jej odkryciom. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w książce “Pierwsze słowo. Narodziny mowy i pisma” Martina Kuckenburga z seriiRodowody cywilizacji”. Bardziej interesuje Was średniowiecze? “Przeżyj rok w średniowieczu” Tillmanna Bendikowskiego, “Długie średniowiecze” Jacquesa Le Goffa, “Czasy katedr. Sztuka i społeczeństwo 980-1420” George’a Duby bądź “Jesień średniowiecza” Johana Huizingi czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki i ebooki (epub, mobi, pdf)! 

Najważniejsze książki historyczne w księgarni internetowej Woblink

Najsłynniejsi i zupełnie nieznani bohaterowie, największe i nigdy dotąd nie opowiedziane bitwy, szalone rewolucje i ciche, codzienne życie - to wszystko znajdziecie na kartach książek historycznych. Starożytność, średniowiecze, nowożytność - bez względu na to, która epoka interesuje Was bardziej, czeka na Was mnóstwo tytułów! Dzięki nim nie tylko lepiej poznacie przeszłość, ale także łatwiej będzie Wam zrozumieć teraźniejszość. Zarówno naukowe opracowania, jak i reportaże, biografie czy powieści historyczne - to wszystko czeka na Was na Woblink w postaci książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf).