Mikołaj Marcela Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku, Audiobook | Mikołaj Marcela

    Jak sprawić, by szkoła stała się miejscem przygotowującym dzieci do życia we współczesnym świecie? Jaki model edukacji wybrać? Co zrobić, żeby nauka nie nudziła? Czy warto interesować się alternatywnymi modelami edukacji? Jak uniknąć u dziecka lęku przed porażką? To tylko kilka z dziesiątek pytań, na które wyczerpująco, ale też w fascynujący sposób odpowiada Mikołaj Marcela. Nie skupia się na teorii, lecz praktyce, modelach, badaniach i własnym doświadczeniu. „Z książki do...

    Promocja
    okładka NIE MUSISZ. Od kultu osiągnięć do wypalonych pokoleń, Audiobook | Mikołaj Marcela

    Wszyscy mamy dziś ten sam problem: jesteśmy zmęczeni.Zawodowi sportowcy zaczynają jako trzylatki, o kompetencje akademickie martwimy się w przedszkolu. Nad sukcesem trzeba zacząć pracować jak najwcześniej, jak najdłużej, jak najmocniej.I zawsze można zrobić coś więcej.Efekt? Wypalenie w szkole, pracy, związku i rodzicielstwie.Żyjemy pod dyktaturą „kultury zapierdolu”. Dziś człowiek to kapitał, inwestycja na przyszłość mierzona liczbą sukcesów. Bez przeanalizowania, jak do teg...

    Promocja
    okładka Jak nie zgubić dziecka w sieci, Audiobook | Mikołaj Marcela, Zyta Czechowska

    Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe? Czy ograniczać czas ekranowy? Jakie pułapki czyhają na dziecko w internecie? Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo? Jak nowe technolo­gie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływa­ją na sposób, w jaki się uczymy? I przede wszystkim: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci? Książka Zyty Czechowskiej, Nauczycielki Roku 2019, oraz Mikołaja Marceli, eksperta w dziedzinie nauczania...

    Promocja
    okładka Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start, Audiobook | Anita Janeczek-Romanowska, Mikołaj Marcela

    W jakim wieku posłać dziecko do przedszkola i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czy warto inwestować w zajęcia dodatkowe? O co pytać wychowawców w przedszkolu? Jak znaleźć dla dziecka równowagę między nauką a zabawą? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie rodzice każdego z maluchów. A może najważniejsze jest to, aby najpierw uświadomić sobie, że życie to nie wyścig. Że tak naprawdę nie ma w nim żadnego startu, ani tym bardziej żadnej mety. Dopiero zbudowanie blis...

    Promocja
    okładka Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem, Audiobook | Mikołaj Marcela

    Kolejna książka autora bestsellera "Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens". Po co waszym dzieciom edukacja i jakiej edukacji wymaga od nas wszystkich przyszłość? Jak uczy się mózg dziecka? Od czego zależy motywacja wewnętrzna? Jak tworzyć dzieciom warunki do uczenia się? Jak rozwijać potencjał waszych dzieci? Jak przejść od kultury nauczania do kultury uczenia się w szkole i w domu? Jak uczyć dzieci szczęścia? Co ma wsp...

Mikołaj Marcela Audiobooki

Mikołaj Marcela to polski pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Jest autorem kilku poradników, książek dla dzieci oraz publikacji popularnonaukowych. Ponadto jest autorem kilkunastu publikacji i artykułów naukowych. Marcela jest absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, które ukończył na Uniwersytecie Śląskim. Marcela posiada tytuł doktora nauk humanistycznych oraz magistra filologii polskiej i filozofii. Swoja pracę doktorską pisał na temat potworów w popkulturze – pisał m.in. o wampirach, zombie, widmach, obcych i cyborgach. Jest wicedyrektorem kierunków sztuka pisania, filologia klasyczna i mediteranistyka. Ponadto Mikołaj Marcela prowadzi bloga kulinarnego „Kuchnia Dr. Marceli”.

Best Seler

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się pierwsza część serii pt. „Best Seler i zagadka znikających warzyw”. To książka dla młodzieży, w której Marcela łączy wątki znane z powieści grozy i kryminałów. Autor zaprasza do poznania życia duchowego warzyw. Mikołaj Marcela zabiera czytelników do Jarzynowa. Pewnej nocy na urodziny Melki Brukselki przybyli niemal wszyscy mieszkańcy warzywnego miasta. Do późnego wieczora większość towarzystwa zajęta jest słuchaniem opowieści miejscowego bajarza. Hilary Czosnek opowiada mrożące krew w żyłach opowieści o wampiju. Niestety w tym czasie bez śladu znika Anielka, najstarsza siostra Melki Brukselki. Wkrótce w całym Jarzynowie zaczynają znikać kolejne warzywa. Przed Best Selerem, synem dawnego szeryfa, stoi bardzo ciężkie zadanie. Wcześniej Jarzynowo było świadkiem tak dramatycznych wydarzeń, gdy zniknęła Malina Pomidor.

W drugim tomie pt. „Best Seler i tajemnica rodu Kokosów” tytułowy bohater będzie musiał odnaleźć siostrzenicę bogatego Henryka Kokosa, którego rodzina trzęsie Owocowicami. W sprawę zniknięcia Wiórki Kokos zamieszani są Tolek Banan, Anton Antonówka, Delgado Awokado i Yoko Kokos.

Seria książek Mikołaja Marceli o wychowywaniu dzieci

Mikołaj Marcela jest autorem serii książek o tym, jak we współczesnym świecie wychowywać dzieci. Temu tematowi poświęcił książki „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start” (napisana wspólnie z Anitą Jeneczek-Romanowską), „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”, „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku”, „Jak nie zgubić dziecka w sieci” (napisana wspólnie z Zytą Czechowską). W swoich poradnikach Marcela pisze o tym, jak zapewnić dziecku interesującą, wartościową i skuteczną edukację. Marcela w swoich książkach wychodzi z założenia, że szkoła nie jest miejscem, które dobrze przygotowuje dziecko do życia we współczesnym świecie. Autor proponuje rodzicom różne rozwiązania, które pozwolą skutecznie rozmawiać i pracować z dziećmi. W swoich książkach Marcela stawia na praktykę – swoje wnioski opiera zaś na modelach, badaniach i własnym doświadczeniu. Autor pisze o alternatywnych modelach edukacyjnych, w których dziecko jest wolne od stresu niewiedzy, walki o oceny, konkurowania ze swoimi rówieśnikami.

Selekcje

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się najnowsza książka Mikołaja Marceli – „Selekcje. Jak szkoła niszczy ludzi, społeczeństwa i świat”. Marcela obala mit dotyczący tego, że szkoła rozwija w młodych ludziach zaradność i przyczynia się do postępu świata. Autor stara się wytłumaczyć, że szkoła w dużym stopniu wywołuje u ludzi nieszczęście. Według autora szkoła prowadzi społeczną selekcję, dzieląc dzieci na lepsze i gorsze, silniejsze i słabsze. W książce „Selekcje” Marcela opowiada o instytucjonalnej historii szkolnictwa. System edukacyjny, jaki znamy dziś, powstał w XIX wieku w określonym czasie i w konkretnym celu. Moment, w którym wiele szkół przeszło na nauczanie zdalne, okazał się dobrym pretekstem do rozpoczęcia dyskusji nad zmianą myślenia o systemie szkolnictwa. Celem wydania tej książki jest ambicja Mikołaja Marceli, by ochronić jak najwięcej dzieci przed zabiciem w nich kreatywności, głodu poznawania świata i spełniania marzeń.

Żywe trupy

Mikołaj Marcela jest miłośnikiem, znawcą i badaczem popkultury. Jego praca doktorska dotyczyła potworów w popkulturze. W tekście pojawiły się m.in. wampiry, widma i zombie. Oprócz pisania książek dla dzieci i poradników edukacyjnych Mikołaj Marcela publikuje książki, w których daje upust swoim zainteresowaniom.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego ukazała się książka „Monstruarium nowoczesne” będąca swego rodzaju rozszerzeniem pracy doktorskiej autora. W tym samym roku nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się książka „Niemartwi”. To powieść grozy, której fabuła rozgrywa się w 2019 roku. W Bieszczadach dochodzi do starcia ludzi z niemartwymi. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się książka „Bycie w śmierci. Athanatopia”. To opowieść o czasie, przemijaniu i śmierci. W swojej publikacji Marcela po raz kolejny podejmuje temat nieumarłych, zombie i życia po śmierci.

Książki Mikołaja Marcela na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Mikołaja Marcela we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa). Dostępne są tytuły „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start”, „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”, „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku”, „Jak nie zgubić dziecka w sieci”, „Selekcje” oraz seria książek Best Seler („Best Seler i zagadka znikających warzyw”, „Best Seler i tajemnica rodu kokosów”).

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.