Wirtualne Targi

Millie Adams Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pierwszy kochanek / Jak włamać się do serca, Książka | Millie Adams, Julieanne Howells

    A Morgan Stanfield chciała spędzić noc ze swoim narzeczonym Alexem, lecz gdy przychodzi do jego pokoju, zastaje go z inną kobietą. Uciekając, wpada do pokoju jego starszego brata, księcia Konstantina Kamarasa. Konstantin zawsze budził w niej silne uczucia – boi się go, ale porusza on wszystkie jej zmysły. Morgan nie potrafi mu się oprzeć i to z nim spędza pełną namiętności noc… B Lily Marchant zakrada się do domu księcia Khaleda w Londynie. Musi wykraść laptop, by znaleźć w ...

    Promocja
    okładka Nie szukaj daleko / Światowe Życie Duo 12, Książka | Jackie Ashenden, Millie Adams

    A Zgodnie z testamentem ojca Achilles Templeton odziedziczy rodzinną posiadłość w Yorkshire, jeśli się ożeni i będzie miał syna. Achilles próbuje znaleźć jakiś sposób, by ominąć ten warunek, tymczasem wpada mu w ręce umowa zawarta przed laty między jego ojcem a przyjacielem z sąsiedztwa, że ich dzieci się pobiorą. Gdy odkrywa, że piękna dziewczyna, którą pocałował kilka dni temu nad jeziorem, to właśnie Willow Hall, córka sąsiada, zmienia zdanie i zaprasza Willow do pałacu… ...

    Promocja
    okładka Jak się żenić, to z księżniczką, Książka | Dani Collins, Millie Adams

    A Do hotelu w Górach Skalistych przyjeżdża książę Rhys Charlemaine. Wszyscy wiedzą, że szuka żony. Sopi Brodeur marzy o tym, żeby poślubił jedną z jej przybranych sióstr. Wtedy obie siostry razem z matką wyjechałyby, a ona nareszcie odzyskałaby swój dom i hotel. Jednak książę nie jest zainteresowany żadną z nich. Wpada mu natomiast w oko i szybko zapada w serce piękna i zabawna Sopi. Tyle że ona nie jest odpowiednią kandydatką na żonę księcia… B Córka amerykańskiego miliar...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.