Majówkowy Maraton Czytelniczy

Mira Jaworczakowa Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mira Jaworczakowa Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Mira Jaworczakowa to polska pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także opowiadań historycznych. Dwie jej książki trafiły do kanonu lektur szkolnych i pozostają jej najbardziej znanymi dziełami. Są to „Jacek, Wacek i Pankracek” oraz „Oto jest Kasia”.

Mira Jaworczakowa – życie i twórczość

Mira Jaworczakowa urodziła się 21 kwietnia 1917 roku we wsi Sartana koło Mariupola we wschodniej Ukrainie. Później studiowała fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jaworczakowa odnalazła się jednak najbardziej w twórczości dla dzieci i młodzieży. Jej dzieła ukazywały się w ramach znanej serii „Poczytaj mi mamo”. Jaworczakowa współpracowała także z Polskim Radiem oraz różnymi czasopismami dziecięcymi i młodzieżowymi, w tym z „Promykiem”, „Iskierkami” oraz „Świerszczykiem”. W 1983 roku została uhonorowana Nagrodą Miasta Krakowa. Mira Jaworczakowa zmarła 5 października 2009 roku w wieku 92 lat i została pochowana na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Książki Miry Jaworczakowej na Woblink

Jedną z wciąż najchętniej czytanych książek Miry Jaworczakowej pozostaje „Oto jest Kasia”. To historia przeznaczona przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych, której główną bohaterką jest tytułowa Kasia. Kiedy rodzi się jej siostrzyczka, dziewczynka staje się bardzo zazdrosna o uwagę rodziców i staje się nieznośna – zaczyna wchodzić w konflikty z koleżankami i kolegami, a także domownikami, przestaje się dobrze uczyć… Dopiero kiedy siostra zaczyna chorować (do czego Kasia trochę sama się przyczyniła), do dziewczynki dociera, jak bardzo kocha tą małą i zaczyna wracać do swoich dawnych postaw. Z kolei „Jacek, Wacek i Pankracek” właśnie zaczęli naukę w pierwszej klasie – i tyle się w ich życiu dzieje! Nowi koledzy, trudne przedmioty, ciekawe lekcje… Chłopcy przeżywają niejedną przygodę, trochę się kłócą, trochę złoszczą, ale wiedzą, jak ważna jest przyjaźń i to, żeby sobie wzajemnie pomagać. „Oto jest Kasia”, „Jacek, Wacek i Pankracek” czy „Coś ci powiem, StokrotkoMiry Jaworczakowej czekają na Was na Woblink, podobnie jak wiele klasycznych dzieł dla dzieci i młodzieży, które znajdziecie tu w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.