Mitchell Zuckoff Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka 11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat, Audiobook | Mitchell Zuckoff

    W czterech samolotach, które 11 września 2001 roku porwali terroryści, by dokonać zamachów na najważniejsze symbole amerykańskiego sukcesu i dominacji nad światem, znajdowało się wielu ludzi, każdy ze swoimi planami i marzeniami. Amy Sweeney, stewardessa, właśnie wróciła do pracy po urlopie wychowawczym i nie mogła przestać żałować, że dziś nie odprowadzi córki do przedszkola. Zandra i Robert jechali na Hawaje w podróż poślubną. Renée May wybrała się w niezapowiedzianą podróż...

    okładka 11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat, Audiobook | Mitchell Zuckoff

    Jedenastoletni Bernard po raz pierwszy leciał samolotem. Dwuletnia Christine zostawiła w łóżku ukochaną przytulankę, żeby nic jej się nie stało podczas podróży. Stewardessa Amy Sweeney właśnie wróciła z urlopu wychowawczego i nie mogła się pogodzić z tym, że nie odprowadzi tego dnia córeczki do przedszkola. Zandra i Robert lecieli w podróż poślubną na Hawaje. Renée May, stewardessa, chciała zaskoczyć rodziców niespodziewaną wizytą. Zamierzała powiedzieć im, że jest w ciąży. ...

Mitchell Zuckoff Audiobooki

Mitchell Zuckoff jest amerykańskim profesorem i wykładowcą akademickim, a także dziennikarzem. Wykłada historię dziennikarstwa na Uniwersytecie Bostońskim. Zuckoff to także twórca prac naukowych oraz licznych artykułów dotyczących dziennikarstwa. Na rynku literackim jest znany przede wszystkim jako autor reportaży opisujących jedne z największych katastrof w historii ludzkości. Na język polski przetłumaczono dotychczas takie książki Mitchella Zuckoffa jak „Lodowe piekło. Katastrofa na Grenlandii”, „Uwięzieni w raju” czy „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat”.

Życie prywatne

Mitchell Zuckoff urodził się 18 kwietnia 1962 roku. Jest absolwentem liceum im. Johna F. Kennedy'ego w Bellmore w stanie Nowy Jork, a także Uniwersytetu Missouri. Obecnie pracuje jako profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie Bostońskim. Prywatnie mieszka w Newton (Massechusetts) z żona oraz dwiema córkami.

Mitchell Zuckoff – twórczość literacka

W 2014 roku ukazał się reportaż autorstwa Mitchella Zuckoffa stworzony wspólnie z członkami zespołu bezpieczeństwa, którzy brali udział w ataku w Bengazi w 2012 roku. „13 Hours: The Inside Account of What Really Happened in Benghazi” opowiada historię trzynastu godzin walk, które miały miejsce w Libii w 2012 roku, kiedy to przeprowadzony został atak na tamtejszą amerykańską placówkę dyplomatyczną. Książka Zuckoffa pokazuje te dramatyczne wydarzenia z perspektywy służb, które były w nie bezpośrednio zaangażowane. Pierwszą książką, która ukazała się w Polsce, byli jednak „Uwięzieni w raju”. To dokładne odtworzenie katastrofy samolotu transportowego, który rozbił się nad Nową Gwineą w maju 1945 roku. Z dwudziestu czterech pasażerów ocalało troje ludzi, którzy znaleźli się w nieznanej sobie dżungli, pomiędzy wrogimi im Japończykami a kanibalami. Chorzy, obolali i odwodnieni walczyli o każdą minutę swojego życia. Zuckoff wykorzystał w swoim reportażu materiały z wywiadów, dokumenty armii amerykańskiej, a także dostępne wspomnienia, dzienniki, zdjęcia i filmy, odtwarzając w najdrobniejszych szczegółach pełen napięcia obraz. „Uwięzieni w raju” Mitchella Zuckoffa czekają na Was na Woblink jako książka papierowa.

„11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” Mitchella Zuckoffa

Najnowszą książką nagrodzonego Pullizerem Mirchella Zuckoffa jest „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” wydany w 2021 roku przez Wydawnictwo Poznańskie. Dziennikarz odtwarza w nim całą siatkę ludzkich historii, których dotknęły zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku. Materiały do niej zaczął zbierać już następnego dnia po tych dramatycznych wydarzeniach i kontynuował swoją pracę przez kolejnych kilkanaście lat. Dzięki temu „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” opowiada losy pasażerów porwanych samolotów, strażaków, pracowników World Trade Center, ich bliskich, nie zapominając o mieszkańcach Shanksville w Pensylwanii, gdzie rozbił się ostatni samolot. Minuta po minucie Zuckoff odtwarza ten tragiczny dzień, pokazując wszystko w skali zarówno intymnej, jak i globalnej. „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat” Mitchella Zuckoffa, jak i inne jego książki, znajdziecie na Woblink, gdzie wraz z innymi reportażami czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.