Majówkowy Maraton Czytelniczy

Monika Nerc Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Monika Nerc Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Monika Nerc to pochodząca z warszawy filolog języka hiszpańskiego i autorka poczytnej serii mafijnej „Dziedzic podziemia”. Jest wielką miłośniczką książek, która pewnego razu zapragnęła napisać własną. W wolnym czasie, oprócz pisania kolejnych opowiadań, lubi oglądać mecze piłki nożnej i gale mieszanych sztuk walki. Sama mówi o sobie, że jest upartym i pełnym determinacji zodiakalnym baranem z zamiłowaniem do podróży po świecie i poznawania innych kultur.

Seria książek Moniki Nerc - „Dziedzic podziemia”

Zadebiutowała w 2020 roku powieścią „Dziedzic podziemia. Szept diabła” otwierającą serię łączącą romans z mafijną historią. Według Grigoriya liczą się tylko mafia, pieniądze i krew. Ludzie boją się wypowiadać jego imię, określając go mianem rosyjskiego diabła. Mężczyzna jest ucieleśnieniem najgorszego – nie ma żadnych skrupułów, kiedy musi rozprawić się z wrogiem, a jego ciało pokryte jest bliznami i tatuażami. Teraz Diabeł opuścił mury więzienia i dowiedział się, że ktoś chce zająć jego miejsce w szeregach mafii. Catriona jest świeżo po studiach. Chce znaleźć pracę i prowadzić „normalne” życie. Jeszcze nie wie, że los postawi na jej drodze najniebezpieczniejszego człowieka w Warszawie.

Wydany w 2021 roku „Dziedzic podziemia. Pocałunek diabła” kontynuuje historię Catriony i Grigoriya. Dziewczyna próbuje zaleczyć złamane serce. Dodatkowo nieustannie nawiedzają ją koszmary nie pozwalające zaznać spokoju. Nie ma zamiaru wybaczyć zakłamanemu rosyjskiemu mafiozie tego, co jej zrobił. Tymczasem Diabeł nie zamierza zrezygnować z Catriony – próbuje się z nią skontaktować. Ich losy wkrótce ponownie zostaną połączone. Tym razem przez wrogów czyhających na ich życie.

Dziedzic podziemia. Oblicze diabła” to na ten moment ostatnia część serii Moniki Nerc. Książka ukazała się na rynku w kwietniu 2021 roku. Autorka kontynuuje w niej historię skomplikowanego związku Catriony i Grigoriya. Na życie dziewczyny wciąż ktoś czyha. Diabeł wyjeżdża do Włoch, żeby spotkać się ze Starszyzną i zawalczyć o spokojną przyszłość ukochanej. Niespodziewanie na jaw wychodzą kolejne sekrety z przeszłości.

Wszystkie książki z cyklu zostały wydane nakładem Wydawnictwa NieZwykłe.

Książki Moniki Nerc w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wszystkie powieści z serii „Oblicze diabła” Moniki Nerc. Książki „Dziedzic podziemia. Szept diabła”, „Dziedzic podziemia. Pocałunek diabła” oraz „Dziedzic podziemia. Oblicze diabła” dostępne są w formie ebooka. Ponadto trzecia część cyklu dostępna jest w formie papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).