Majówkowy Maraton Czytelniczy

Nancy Springer Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Nancy Springer Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Nancy Springer to amerykańska autorka tworząca przede wszystkim w takich gatunkach jak fantasy, science-fiction, kryminał oraz powieść młodzieżowa. Pisze od ponad 40 lat i ma w swoim dorobku literackim przeszło 50 powieści dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Największą popularność przyniosła jej seria młodzieżowych powieści detektywistycznych o nastoletniej siostrze najbardziej kultowego literackiego detektywa, Sherlocka Holmesa. Pisarka mieszka w Bonifay na Florydzie, razem ze swoim partnerem.

Twórczyni Enoli Holmes urodziła się w 1948 roku w Montclair, w stanie New Jersey. W wieku trzynastu lat, razem ze swoją rodziną przeniosła się do miejscowości Gettysburg położonej w Pensylwanii. Jako dziecko uwielbiała czytać książki o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu, Robin Hoodzie i Sherlocku Holmesie. Ukochane lektury zostały z Nancy Springer i stały się jej inspiracją, co widać w pisanych przez nią powieściach.

Książki Nancy Springer

Nancy Springer ma w swoim dorobku ponad 50 powieści. Pisze zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Nie ogranicza się do jednego gatunku – jej powieści są najczęściej zaliczane do fantasy, science-fiction, kryminału oraz literatury młodzieżowej. Jest autorką kilkudziesięciu powieści i kilku serii, w tym cyklu o przygodach Enoli Holmes, siostrze Sherlocka.

Sherlock Holmes nie jest jedyną znaną postacią, która posłużyła Nancy Springer jako inspiracja do napisania powieści. W serii „Tales of Rowan Hood” opisała ona przygody córki Robin Hooda. Na cykl składają się następujące tomy: „Rowan Hood: Outlaw Girl of Sherwood Forest”, „Lionclaw”, „Outlaw Princess of Sherwood”, „Wild Boy” i „Rowan Hood Returns”. Żadna książka z tej serii niestety nie ukazała się w Polsce.

Cykl Enola Holmes

W ostatnich latach największą sławę przyniosła pisarce seria detektywistycznych powieści o Enoli Holmes. Dziewczyna jest siostrą kultowego detektywa, Sherlocka Holmesa i to właśnie dzięki niemu Nancy Springer wpadła na pomysł napisania swojej serii. Sherlock to ulubiony bohater autorki, stąd zdecydowała się na osadzenie fabuły swoich książek w uniwersum stworzonym przez Arthura Conana Doyle’a. Dzięki temu, czytelnik ma szansę zobaczenia Londynu z perspektywy dziewczynki, która śmiało przeciwstawia się wiktoriańskim konwenansom.

Enola Holmes jest inteligentną, nietuzinkową, charakterną nastolatką, która nie boi się trzymać obranej przez siebie drogi. Pokazuje czytelniczkom, że mogą być sobą, spełniać marzenia, że nie muszą ograniczać się do robienia wyłącznie tego, co im przystoi.

Obecnie w ramach cyklu ukazało się sześć tytułów. Na polskim rynku wydawniczym dostępne są cztery pierwsze tomy - „Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza”, „Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów”, Enola Holmes”. Sprawa leworęcznej lady” i „Enola Holmes. Sprawa osobliwego wachlarza”. Wszystkie książki ukazały się nakładem wydawnictwa Poradnia K. Pozostałe powieści o charyzmatycznej nastolatce to „The Case of the Cryptic Crinoline” oraz „The Case of the Gypsy Goodbye”.

Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza

Najpopularniejszą powieścią Nancy Springer, za sprawą netflixowej adaptacji, jest pierwsza część przygód nastoletniej Enoli - „Sprawa zaginionego markiza”. W dniu 14. urodzin dziewczyny jej matka znika. Wbrew decyzji braci, Mycrofta i Sherlocka, którzy od teraz mają obowiązek opiekowania się młodszą siostrą i chcą zatrzymać ją na pensji z internatem, Enola postanawia uciec do Londynu, aby odnaleźć matkę. Nastolatka, poszukiwana przez połowę Scotland Yardu i najlepszego detektywa wszechczasów, zostaje uwikłana w zagadkę porwania młodego markiza. Panna Holmes będzie musiała zmierzyć się z przeróżnymi złoczyńcami, zostać obrońcą słabszych i rozwiązać pierwszą w swojej karierze sprawę kryminalną. „Sprawę zaginionego markiza” znajdziecie na Woblinku w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej.

Enola Holmes – netflixowa adaptacja powieści Nancy Springer

23 września 2020 roku odbyła się premiera filmu „Enola Holmes”. Produkcja Netflixa to adaptacja pierwszego tomu serii o przygodach charyzmatycznej dziewczyny - „Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza”. Tytułową Enolę zagrała Millie Bobby Brown znana ze świetnej roli Jedenastki w serialu „Stranger Things”, który podbił serca milionów widzów na całym świecie. W matkę głównej bohaterki wcieliła się Helena Bonham Carter, a w jej brata, Sherlocka Holmesa, Henry Cavill.

W ramach promocji filmu, Netflix postawił w Wielkiej Brytanii posągi sióstr zaraz obok ich znanych braci będących pisarzami, poetami, bądź innymi wybitnymi ważnymi czy wpływowymi osobami. Oprócz Enoli, w Wielkiej Brytanii stanęły posągi Frances Dickens (siostry pisarza Charlesa Dickensa), Heleny Victorii (siostry króla Edwarda VII), Marii Anny Mozart (siostry Wolfganga) i Mary Hardy (siostry poety Thomasa Hardy’ego).

Jako że zarówno w książkowej, jak i filmowej wersji „Enoli Holmes”, charyzmatyczna dziewczyna w niczym nie ustępuje swojemu sławnemu bratu, Netflix postanowił wyciągnąć na pierwszy plan zapomniane siostry znanych braci, które także miały na swoim koncie warte uwagi osiągnięcia.

Nagrody dla Nancy Springer

Seria o Enoli Holmes przyniosła Nancy Springer dwie nominacje do Edgar Award. Była także nominowana do takich nagród jak Nebula i Hugo (za „The Boy Who Plaited Manes”). Jest dwukrotną laureatką Edgar Award (za “Toughing It” I “Looking for Jamie Bridger”), Carolyn W. Field Award (za „I am Mordred”) i Tiptree Award (za „ Larque on the Wing”).

W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Nancy Springer w formie ebooków, audiobooków oraz książki papierowej.

Źródło zdjęcia: nancyspringer.com

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.