Nino Haratischwili Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Nino Haratischwili Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Nino Haratischwili to urodzona w 1983 roku w Tbilisi gruzińska pisarka, dramatopisarka i reżyserka teatralna. Haratischwili odnosi sukces na wszystkich polach swojej działalności. Dotychczas ukazało się aż 18 napisanych przez nią sztuk. Samodzielnie reżyserowała wiele z ich prapremier. W wieku dwunastu lat razem z matką przeniosła się z ojczystej Gruzji do Niemiec, gdzie mieszka i tworzy do dzisiaj. Nie znaczy to jednak, że autorka o Gruzji zapomniała. Od lat dzieli swój czas między oba kraje. Reżyserię filmową studiowała zarówno w Tbilisi, jak i w Hamburgu. Swoje powieści pisze w języku niemieckim.

Nino Haratischwili – uznana pisarka młodego pokolenia

Nino Haratischwili jest uznawana w Niemczech za literackie odkrycie ostatnich lat. W 2010 roku została uhonorowana nagrodą im. Adalbera von Chamisso przyznawaną przez Fundację im. Roberta Boscha. Zadebiutowała w 2016 roku powieścią „Juja”. Jej druga książka, „Mój łagodny bliźniak”, została nominowana do nagrody Hotliast 2011. Autorka za pierwszy tom „Ósmego życia (dla Brilki)” otrzymała między innymi Lessing-Preis der Freien und Hansestadt Hamburg i Bertolt-Brecht-Literaturpreis. Książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno niemieckich krytyków, jak i czytelników. Została też w tym roku nominowana do prestiżowej nagrody Man Booker International Prize. „Ósme życie (dla Brilki)” doczekało się również teatralnej adaptacji w Teatrze Talia w Hamburgu. Najnowsza powieść Haratischwili „Kotka i Generał” ukazała się w Polsce w 2019 roku nakładem wydawnictwa Otwartego. To oparta na prawdziwych wydarzeniach pełna dramatyzmu opowieść o winie oraz pokucie.

„Ósme życie (dla Brilki)”

„Ósme życie (dla Brilki)” to najpopularniejsza powieść autorki. Została wydana w 2014 roku w Niemczech. W Polsce ukazała się dwa lata później w dwóch tomach. To napisana z ogromnym rozmachem rodzinna saga, w której autorka opisuje losy potomków gruzińskiego fabrykanta czekolady. A wszystko to na tle tragicznej i burzliwej historii XX wieku. Pewnej mroźnej zimy na świat przychodzi córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Dziewczynka otrzymuje imię Stazja. Na kartach powieści czytelnik razem ze Stazją i kolejnymi pokoleniami jej rodziny zanurzy się w historii płynącego krwią XX wieku, począwszy od pierwszej wojny światowej, przez rewolucję październikową, aż po drugą wojnę światową.

Ebooki Nino Haratischwili są dostępne wyłącznie na Woblink.com. W naszej księgarni znajdziesz także książki papierowe i audiobooki tej autorki. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).