Idealna książka dla fanów zagadek i detektywistycznych historii. Piękne wydanie, duży druk i świetne ilustracje sprawią, że czytanie będzie jeszcze fajniejsze! Kolejne wciągające przygody trójki Niemożliwych Detektywów – Blanki, Bajorka i Bernarda. Tym razem rozwiązują zagadkę… nadzianej drożdżówki. Co i dlaczego oprócz smakowitości znalazło się w ciastku? Czy nocna wyprawa do piekarni i tajemnicza wiadomość zapisana atramentem sympatycznym pomogą w rozwiązaniu tajemnicy?...
Młodzi Przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki to rozszerzenie bestsellerowej serii dla miłośników przyrody Młodzi Przyrodnicy. W książce czytelnicy znajdą opisy kilkudziesięciu gatunków ptaków, które można spotkać w Polsce. Dzięki szczegółowej charakterystyce: po czym rozpoznać dany gatunek, jakie są zwyczaje danego ptaka, czym się żywi itd. Dzieci będą mogły samodzielnie wyruszyć na poszukiwanie wybranych gatunków. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciek...
W książce „Rozlewiska” młodzi czytelnicy poznają faunę i florę polskich mokradeł. Wraz z uroczą wydrą Ferką przyjrzą się ptakom, które wracają wiosną na bagna i rozpoczynają okres lęgowy. Budują lub naprawiają gniazda, szczycą się pięknymi szatami godowymi, łączą w pary, wysiadują jaja, a potem opiekują się potomstwem. Podejrzą ryby, ropuchy, raki i traszki. Poznają rodzinę bobrów, która niedługo się powiększy. Przyjrzą się łoszy – samicy łosia – z młodymi oraz samicy żółwia ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.