Majówkowy Maraton Czytelniczy

Paweł Beręsewicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Szeptane, Książka | Paweł Beręsewicz

    Ile można znieść, by zdobyć bilety na Finał Ligi Mistrzów w Warszawie? Filip i jego koledzy wiedzą, że można znieść naprawdę wiele. Nawet wstawanie bladym świtem, by wcisnąć ludziom ulotki i dostać za każdą marne grosze. Gdy nadarza się okazja i chłopaki otrzymują propozycję porządnej pracy, nie wahają się. Pieniędzy przybywa, są chwaleni przez szefa, ale zaczynają mieć moralne dylematy i prawdziwe, dorosłe problemy… Trzymająca w napięciu powieść o pierwszych poważnych dy...

Paweł Beręsewicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Beręsewicz jest polskim pisarzem, poetą, tłumaczem oraz leksykografem. Tworzy przede wszystkim powieści, opowiadania i wiersze dla młodszych czytelników. Beręsewicz jest laureatem nagrody „Guliwera”, czyli konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a także Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Życiorys Pawła Beręsewicza

Paweł Beręsewicz urodził się w Warszawie w 1970 roku, gdzie ukończył anglistykę na Wydziale Neofilologii tamtejszego Uniwersytetu. Początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Książki dla dzieci jego autorstwa pojawiają się na półkach od 2004 roku. Pierwsze kroki literackie Beręsewicz stawiał w wydawnictwie Skrzat, a później współpracował w łódzkim Wydawnictwem Literatura. Oprócz tworzenia własnych historii Paweł Beręsewicz jest także tłumaczem. Przełożył na język polski między innymi „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina, „Księgę smoków” Edith Nesbit czy „Przemianę” Margaret Mahy. Tworzy lub współtworzy również rozmaite słowniki polsko-angielskie oraz angielsko-polskie.

Książki Pawła Beręsewicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele książek autorstwa Pawła Beręsewicza bądź przez niego przetłumaczonych. Wśród tych pierwszych jest między innymi „Co tam u Ciumków”. To książka dla dzieci, za którą Beręsewicz otrzymał Nagrodę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za rok 2005 oraz Nagrodę w VII Konkursie Literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Oprócz tego na Woblink czekają także chociażby „Pan od angielskiego”, „Skandal w stolicy nudy”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Pieniądze albo kasa”, „Na przykład Małgośka”, „Szeptane”, „Aplikacja” czy „Więcej niż klub”. Tomy autorstwa Pawła Beręsewicza znajdziecie tu jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.